Öğrenci nasıl para kazanabilir?

Geçen sene bionluk.com'da freelancer olarak çalışıyordum, bir öğrenci için fazlasıyla iyi bir geliri vardı. Daha sonra bionluk Papara desteğini kesti, ben de bıraktım. Şimdi tekrardan bu işe girmeyi düşünüyorum.

Aslında bende bu şekilde bir şeyler kazanmayı düşünmüyor değilim. Daha önce birkaç tane çalışmam var acemi işi diyebileceğim ancak pek de güvenmediğimden kendime yani çok durmadım üstünde hiç girişesim gelmiyor nedense. Eğer bulabilirsem fotoğrafı atarım burayada.

Ayrıyeten Sony Vegas, After Effects, Premier gibi programlar kullanabiliyorsanız küçük YouTube kanalları ile anlaşın ve editörlüğünü yapın.

Aslında bende bu şekilde bir şeyler kazanmayı düşünmüyor değilim. Daha önce birkaç tane çalışmam var acemi işi diyebileceğim ancak pek de güvenmediğimden kendime yani çok durmadım üstünde hiç girişesim gelmiyor nedense. Eğer bulabilirsem fotoğrafı atarım burayada.

Ayrıyeten Sony Vegas, After Effects, Premier gibi programlar kullanabiliyorsanız küçük YouTube kanalları ile anlaşın ve editörlüğünü yapın.
Sony Vegas tecrübem fazlasıyla var, ama editörlük yapabilir miyim bilmiyorum.

Hocam sanayi çırak dahi almıyor siz düşünün 3 4 sene önce dahi alınıyordu ancak maalesef alınmıyor. Neden çünkü polisimiz denetime çıkıyor ve sigortasız işçi bulunca cezayı yapıştırıyorlar. Eskisi gibi olsa bir şekilde çalışılır ama işte. Sanayi'de iş dahi bulamadım siz düşünün babam gitti tanıdıklara yine yok en son çareyi dedemle birlikte tesisata gitmekte buldum aldığım para yetiyor.

Doğrudur. Mülteci akını, ekonominin dibe vuruşu piyasa uzun süredir inanılmaz kötü ve daha da kötüye gidiyor. İnsanların yaşam kalitesi dibe vurdu. Biz o dediğim yıllarda şikayet ederdik "neden daha iyi yaşayamıyoruz" diye de bugünlerle kıyaslayınca cidden iyi günlerimizmiş.

Yanlış söylemeyeyim 2011'de part-time çalışıp prim, yemek hariç 650 TL alıyordun tam ve $370 civarı yapıyordu. Şimdi part-time çalışıp 1500 TL alsan $187 yapıyor. 9 sene öncesine göre 2 kat fakiriz.

Sony Vegas tecrübem fazlasıyla var, ama editörlük yapabilir miyim bilmiyorum.

Bende kendimce hoş görünmesi amacıyla amv yapmıştım tabii YouTube üzerinden şak diye telif yedim o ayrı mesele :D. Login • Instagram burayada bırakayım belki izleyen olur :D. Yaptığım logo çalışmasını silmişim yer açarken koyamıyorum o yüzden buraya

Konu sahibi seneye bu zamanlar başlar artık çalışmaya. Sokağa çıkma yasağı geldi, sence yakın zamanda virüs biter gibi mi duruyor? Aşının dozu 250 TL diyorlar, en az 2 doz gerekiyor diyorlar 6 ay koruyor diyorlar. Yan etkileri vs. uzun süre test edilmedi. Güvenme aşıya.
konumuzla alakası ne? bilerek virüs sonrası dedim bilerek ki senin gibi komplo teoriciler ile hiç uğraşmayayım.

Geçen sene bionluk.com'da Freelancer olarak çalışıyordum, bir öğrenci için fazlasıyla iyi bir geliri vardı. Daha sonra bionluk Papara desteğini kesti, ben de bıraktım. Şimdi tekrardan bu işe girmeyi düşünüyorum.
Yaşınız kaç? Yanlış anlamayın merak ettim, amacım kötü değil.

Öncelikle şunu anlamak gerek bunun yaşla hiçbir alakası yok. Önemli olan bilgi birikimi ve profesyonel iş vizyonuna sahip olmak.

Öğrenci adamın paraya ihtiyacı yok da tamamen saçma bir düşünce. İlerisi için birikim yapmak kadar mantıklı bir hareket yok. Nedense insanımız at gözlüğü takmış ya da bilerek o şekilde davranıyor. Özellikle işverenler. İşte bunu kırmanın yolu da profesyonel işler çıkartarak hak ettiğinizi almak.

Her şey mantık çerçevesinde ortada bir iş var. Müşteriniz işe para veriyor sizin yaşınıza değil. Özgüvenli olup kendinizi savunmanız da önemli.

Yaşınızdan da kimliğinizden de utanmanıza gerek yok. Herhangi bir işveren size sorarsa evet 15 yaşındayım ve bu işi yapıyorum. Beğenmiyorsa herhangi biriyle çalışma hakkı da var.

Öğrenciyim; 18 yaşından küçüğüm, Series S almak istiyorum. Bunun için para biriktiriyorum ama zor gibi. Ayrı para kazanma yöntemleri nelerdir?

Bir kardeşin olarak söylüyorum ne okuduğunun bir önemi yok hala çok gençsin elinde ustalığını yapabileceğin bir işin olması çok önemli bence oto sanayi gibi yerler hem ekstra meslek kazandırır hem de para kazandırır 2 sene önce senin yaşındayken 18'deyken baydöner tavuk dünyası gibi yer-yerlerde yazın devamlı kışın partime çalışırdım sana önerim kafe restorant gibi işlere girme bu tarz işler sana sadece anlık para kazandırır ama sana bir şeyler katmaz ustalık yapabileceğin bir iş bul ve sadece bol bol kitap oku para her yaşta kazanılır ama gelişim her yaşta olamaz

Bir konuda iyiysen illa ki para kazanırsın. PUBG'nin ilk çıktığı zamanlar bayağı iyi oynuyordum Gll'den trnuvalara katılıp para ödülü kazanıyordum. PUBG'nin popülerliği azalınca LoL'e geçtim eloboost yaptım bir şekilde veya hesap sattım. Şimdi video editi ve grafik tasarım öğrenmeye çalışıyorum.

Geri
Yukarı