Öğrenciye PS4 gider mi?

Abi zaten 1500 TL ye PS4 ayarında bir sistem toplarsın anca. Hadi diyelim PS4 oyunları pahalı sonuçta bilgisayar alınca da oyuna para vericeksin. Şu anki oyunların kaliteside belli zaten bence öyle yapcağına PS4 al konsol deneyimi yaşa. Bilgisayar için bu devirde en az 5000 TL lazım iyi bir deneyim yaşamak ve uzun ömürlü olması için.

Bilgisayar alınca oyunlar korsan olarak ta kullanılabiliyor. 1.5 yıl önce 2000 TL' ye aldığım bilgisayarla bugün Fallout 4' ü 2k da ultranın biraz aşşağısında 30-60 fps arası oynuyorum. Konsoldaki kontrollerin hantallığı da cabası. Fps oynamaya alışana kadar zaten bir ömür geçer. 1500 TL' ye Apu bir sistem alınıp arkadaşın şu an da yaptığı gibi bir süre para biriktirilip orta seviye bir ekran kartıyla daha da yüksek performans alınabilir.

Bilgisayar alınca oyunlar korsan olarak ta kullanılabiliyor. 1.5 yıl önce 2000 TL' ye aldığım bilgisayarla bugün Fallout 4' ü 2k da ultranın biraz aşşağısında 30-60 fps arası oynuyorum. Konsoldaki kontrollerin hantallığı da cabası. Fps oynamaya alışana kadar zaten bir ömür geçer. 1500 TL' ye Apu bir sistem alınıp arkadaşın şu an da yaptığı gibi bir süre para biriktirilip orta seviye bir ekran kartıyla daha da yüksek performans alınabilir.
Haklısın hocam ama korsana karşı olduğum için ben bilgisayardada oyun alınmasından yanayım. Ayrıca konsola alıştıktan sonra oyunları rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. FPS oyunlarda tabiki bilgisayar daha kullanışlı ona bişey diyemem.

Haklısın hocam ama korsana karşı olduğum için ben bilgisayardada oyun alınmasından yanayım. Ayrıca konsola alıştıktan sonra oyunları rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. FPS oyunlarda tabiki bilgisayar daha kullanışlı ona bişey diyemem.

Korsana bende karşıyım fakat öğrenci adamın her oyunu alacak parası yoktur. Öyle olsa bile Pc de oyunlar konsola göre çok daha ucuz. Kimi oyunlar ( Assassin's Creed, L.A. Noire gibi) gamepad ile daha rahat oynanırken ( kendi görüşüm) oyunların çoğunluğu klavye-mouse ikilisiyle çok daha rahat oynanıyor. Fakat şöylede bir şey var. Bilgisayarda gamepad ile oynamak istersen 70-80 tl verip gamepad alabilirsin. Fakat konsolda klavye mouse alıp fps oyunlarını rahatça oynama şansın yok.

Korsana bende karşıyım fakat öğrenci adamın her oyunu alacak parası yoktur. Öyle olsa bile Pc de oyunlar konsola göre çok daha ucuz. Kimi oyunlar ( Assassin's Creed, L.A. Noire gibi) gamepad ile daha rahat oynanırken ( kendi görüşüm) oyunların çoğunluğu klavye-mouse ikilisiyle çok daha rahat oynanıyor. Fakat şöylede bir şey var. Bilgisayarda gamepad ile oynamak istersen 70-80 tl verip gamepad alabilirsin. Fakat konsolda klavye mouse alıp fps oyunlarını rahatça oynama şansın yok.
Ya orjinal almıyorsun sonra da konuşuyosun. Korsan oynamayın artık. Benim de arkadaşım öğrenci Türkçe öğretmenliğinde ama oyunları orjinal alıyor. Korsanı bırakın. PS4 al. PC çok gereksiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Türkçe cümle kurmayı öğren. Yazım yanlışın var diye alıntı yapamıyorum. Steam hesabımda yaklaşık 150 TL ederinde oyun var fakat gelir kaynağım olmadığından korsan da kullandığım oluyor. Arkadaşının geliri varsa veya baba parasını oyunlara yatırmayı seviyorsa kendi bileceği iş. Saygı duyarım. Korsan kullanmayacak olsan bile Pc' deki oyunlar konsoldakilerin neredeyse yarı fiyatı. Pc' ye gereksiz diyecek neler yaşadın bilmiyorum fakat hem çok amaçlı hem de daha çok oyunun çıktığı bir platformdur Pc. Lütfen şöyle ne bir gerekçe belirtmeden ne de mantıklı bir görüş sunmadan boş cevaplar atmaktan vazgeçin. Cidden ne arkadaşa faydası oluyor ne size. Anladık Ps4 aldınız hayırlı olsun keyfini çıkarın ama sırf siz aldınız diye her yerde fanboyluğunu da yapmayın. İyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı