Öğrendiğim kodlar kafamda kalmıyor

Öğrendiğin konuyla ilgili bol bol pratik yapmalısın. Atıyorum String konusunu öğreniyorsun. Bir kaç fonksiyon falan gördün. Ders bittikten sonra bu konuyu içeren bir proje geliştir.
Ve Bir kaç konuyu öğrendikten sonra hepsini kapsayan bir proje geliştirmeni tavsiye ederim. Bu hem daha önce öğrendiklerini unutmamanı sağlayacak hem de konuları birbirine bağlayacaksın.
Unutmak doğaldır. Mesela Ben Red-Black Tree nedir bilirim. Ancak kodlayamam çünkü aşamalarını unuttum. Tekrar çalışmam gerek.
Sözün kısası; Proje geliştirerek ve bol bol pratik yaparak çok daha kalıcı öğrenirsin.

Öğrendiğin konuyla ilgili bol bol pratik yapmalısın. Atıyorum String konusunu öğreniyorsun. Bir kaç fonksiyon falan gördün. Ders bittikten sonra bu konuyu içeren bir proje geliştir.
Ve Bir kaç konuyu öğrendikten sonra hepsini kapsayan bir proje geliştirmeni tavsiye ederim. Bu hem daha önce öğrendiklerini unutmamanı sağlayacak hem de konuları birbirine bağlayacaksın.
Unutmak doğaldır. Mesela Ben Red-Black Tree nedir bilirim. Ancak kodlayamam çünkü aşamalarını unuttum. Tekrar çalışmam gerek.
Sözün kısası; Proje geliştirerek ve bol bol pratik yaparak çok daha kalıcı öğrenirsin.
İşte nasıl proje geliştireceğimi bilmiyorum

Bir şeyi en iyi o şeyi pratiğe dökerken yaptığın anda anlarsın. Örneğin string'ler hakkında bilgini geliştirmek istiyorsun diyelim. Python dokümantasyonundan string'lere ait olan tüm metodları görebilirsin. O metodlardan en çok işine yarayabilecek olanı seçmelisin.

Açık söyliyim ingilizce yoksa kodlamada yok. İngilizce kesin gerekli ama başkalarının projesini bakmanız için ingilizceye gerek yok. GitHub arama yerine direkt Python project yazsanız, binlerce proje var, inceleyebilirsiniz orda.
İngilizce nasıl öğrenirim?

Videoyu izlerken ufak notlar alın. Daha sonra o öğrendiğiniz kodlarla birkaç basit algoritma oluşturun. Ona uygun bir program derleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı