C/C++ Öğrendikten sonra neler yapılabilir?

533388

Hectopat
Makaleler
2
Şu an C'yi temel düzeyde öğrendim ama Console dışında somut bir şeyler yapmak istiyorum. Mesela Debian'ı nasıl özelleştirebilirim ya da nasıl farklı bir şeyler yaparım?

Programlama konseptlerine, veri yapılara vs bakabilirsin.

Kendine problem üreteceksin. Sonra onun üzerine çözüm üreteceksin.

Mesela json parse etmek? base64 format encode decode. Kendi kriptoloji algoritmanı yaratabilirsin. Bunları kullanarak bir klasörü şifreleyen algoritmalar geliştirebilirsin. Oyunlarda çok yapılıyor. Oyun dosyalarına bakarsan dosya formatları farklı oluyor. Bunları kendileri yapıyor. C veya C++ da bununla ilgili şeyleri deneyebilirsin. Bizde şirkette benzer şeyler yaptık. Python dosyalarını ve modellerimizi tek dosya haline getirdik. Program çalıştığında virtual directory oluşuyor ve buradan kodları çağırıyoruz. Farklı bir konsept.

Program çalıştığında virtual directory oluşuyor ve buradan kodları çağırıyoruz

Ilgincmis bu. Isletim sistemi seviyesinde mi virtual directory yapiyorsunuz yoksa kendiniz dosyadaki datayi analiz edip uygulama katmanina virtual directory sunacak custom bir seyler mi yazdiniz?

Bu game development pratigi bir hareket mi, yani genel bir sey mi yoksa siz ozel bir ihtiyactan oturu mu yazdiniz?

Ilgincmis bu. Isletim sistemi seviyesinde mi virtual directory yapiyorsunuz yoksa kendiniz dosyadaki datayi analiz edip uygulama katmanina virtual directory sunacak custom bir seyler mi yazdiniz?
Teknik pek bilgim yok sprint reviewlerden bilgim var. F diye sanal directory oluşuyor. Kodları bir nevi buradan çağırım yapılıyor.

Bu game development pratigi bir hareket mi, yani genel bir sey mi yoksa siz ozel bir ihtiyactan oturu mu yazdiniz?
Tamamen kodların ve modellerin alınmaması için yapıldı. İlk yapıldığında Python kodları exe idi. Ama doğru parametleri bulunduğunda çok rahat uygulama kullanılıyordu. Buda şirket rakipleri için fırsat tabi. Uygulamayı şirket değil, 3. kişiler kullanıyor. Şirkete zarar vermek isteyenler olacaktır elbet.

Yeni konular

Geri
Yukarı