Python öğrendikten sonra ne yapılabilir?

Daha fazla  
2 hafta boyunca YouTube'dan Python öğrendim şu anda quiz, parola ve isim sorma gibi basit şeyler yapabiliyorum ama mesela yılan oyunu gibi şeyler yapamıyorum. Yılan oyunu yapım videosu izledim kodları yazdım çalıştı fakat kendim yapmadığım için garip hissettim kendimi daha fazla geliştirmem için ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle sen "Python" öğrenmedin. Bir dili "öğrendim" diyebilmek için 40 yıl fırın yemek lazım. Sen Python'ın syntaxını öğrenip basit algoritmalar kurmayı öğrendin.

Proje yaparak kendini geliştirmen lazım. Eğer yılan gibi projeleri yapamıyorsan programlama konusunda sorunun vardır. Python'ın syntaxını öğrenmek hiçbir şeyi geliştirmez, önemli olan algoritma kurabilmekte. Algoritma kurabilmeyi öğrenmen lazım. Bir kodu yazarken nasıl yazacağına, neleri kullanacağına karar vermen gerekli.

Yılandan yola çıkalım. Yazılan yılan oyunlarının kodlarını incele, sonrasında kafanda kodu kurmaya çalış. En sonunda kafandakileri koda dökmeye çalış, nerede hata yaşadığını falan göreceksin. Onları düzeltip daha fazla proje yaparak kendini geliştirebilirsin. Github üzerindeki projelerin kodlarına bak düzenli olarak.

2 hafta programlama için hiçbir şey. Aceleci davranma.

2 hafta boyunca YouTube'dan Python öğrendim şu anda quiz, parola ve isim sorma gibi basit şeyler yapabiliyorum ama mesela yılan oyunu gibi şeyler yapamıyorum. Yılan oyunu yapım videosu izledim kodları yazdım çalıştı fakat kendim yapmadığım için garip hissettim kendimi daha fazla geliştirmem için ne yapmam gerekiyor?
İnternetten proje fikirlerine göz atıp hepsini kendi başına yapmayı deniyebilirsin.

Yani kardeşim söylediğin çümleyi açıklar mısın ? Ezelden sonra herkes ramize bağladı
Ne Ezel izledim, ne de Türk dizileri izlerim.

15 senedir sektörün içinden birisi olarak pratik yapmadan kesinlikle başarılı olamazsın diyorum, yazılıma her gün milyonlarca kişi heves edip başlıyor ancak başarılı olanlar bir elin parmağını geçmez.

Yazılımcı kafasına sahip olmadan yazılımda başarılı olman mümkün değil kısacası. Dilleri kıyaslamak aptallık olur. Sistem programlamak istiyorsan C gibi low level bir dil ile başlar ve kendini geliştirirsin, otomasyon yazmak istiyorsan C# kullanırsın, web için Python Django veya PHP, ASP.NET gibi dillere yönelirsin. Kısacası algoritma yeteneğinin olması lazım, algoritma kurma yeteneğin yoksa yazılımda sıfırsın.

Ne Ezel izledim, ne de Türk dizileri izlerim.

15 senedir sektörün içinden birisi olarak pratik yapmadan kesinlikle başarılı olamazsın diyorum, yazılıma her gün milyonlarca kişi heves edip başlıyor ancak başarılı olanlar bir elin parmağını geçmez.

Yazılımcı kafasına sahip olmadan yazılımda başarılı olman mümkün değil kısacası. Dilleri kıyaslamak aptallık olur. Sistem programlamak istiyorsan C gibi low level bir dil ile başlar ve kendini geliştirirsin, otomasyon yazmak istiyorsan C# kullanırsın, web için Python Django veya PHP, ASP.NET gibi dillere yönelirsin. Kısacası algoritma yeteneğinin olması lazım, algoritma kurma yeteneğin yoksa yazılımda sıfırsın.
İlgimi çeken çok iyi bir konuya da değinmissin.Gördügüm kadarı ile başlayıp bırakanlar var. Nedenini merak ediyordum.Bazılarıda buraya yazıyor yazılımdan sıkılıyorum nasıl motive olurum falan diye Her halde zor birşey, deneyip göreceğim

İlgimi çeken çok iyi bir konuya da değinmissin.Gördügüm kadarı ile başlayıp bırakanlar var. Nedenini merak ediyordum.Bazılarıda buraya yazıyor yazılımdan sıkılıyorum nasıl motive olurum falan diye Her halde zor birşey, deneyip göreceğim
Dediğim gibi pratik, sabır ve azim. Motivasyon kaynağını senden başka kimse bilemez.
Hayalinde çok iyi bir yazılımcı olmak varsa ve gerekli zorlukları göze aldıysan zaten o hayalini gerçekleştirirsin. Bu sadece yazılım alanında değil, tüm meslek alanlarında geçerlidir.

Geri
Yukarı