Öğretmen beni yok sayıyor

ImApateto

Femtopat
Öncelikle herkese merhaba, bugün canlı derse geç kaldım. Öğretmen kamerasından ders gösteriyordu. Dedim ki 'öğretmenim fotoğrafını çekip öyle ekran paylaşabilirsiniz' dedim sesimi kapadı dersten hiçbir şey anlamadım ve bunu öğretmene söyledim bana sözlüden 0 vereceğini söyledi. Kayıtlar da elimde var, şimdi ben bu öğretmene dilekçe yazabilir miyim?

Dilekçeyi herhangi bir durum olmasa da yazarsın. Dilekçe bir işe yarar mı diye sorman gerek. Bence yaramaz.
Bırak ne hali varsa görsün. Bilgisayar mühendisliği bölümünde bile düzgün şeyler yapmıyorlar. Çok fazla şey bekliyorsun. İnsanların kapasitesi az-çok bellidir.

Ben de ilkokul öğretmeniyim, karşılıklı fikir alışverişiyle işlediğimiz dersler daha verimli ve keyifli geçiyor. Hakkınızı arayın. Oraya despotluk için değil öğretmek, kılavuzluk yapmak, aydınlatmak için geldiğini hatırlar belki.
Bu arada yüz kızartıcı suçlar haricinde bir öğrrtmeni meslekten atmazlar. Derse alkollü gelen vakaları bile küçük bir cezayla savuşturduklarını gördüm. Taciz vakalarında ceza olarak öğretmenin yerinin değiştirildiğini de duydum. Milli eğitimde köhne bir üst yönetim var. Her yeni bakan vs.'yi manipüle etmek için oynamadıkları oyun yok.
Mağdur olduğunu düşünüyorsan hakkını aramaktan vazgeçme ama.

Dilekçeyi kendinizde yazabilirsiniz ama dilekçe yazılınca direk olarak bir yaptırım almaz öğretmeniniz. Öncelikle sözlünüze de 0 veremeyeceğini bilmelisiniz; Öğretmeninizin davranışını doğru bulmuyor olsam bile sizin öğretmeninize akıl verir gibi davranmanız hoş olmamış. Naçizane tavsiyem bir süre öğretmeninizin gözüne pek batmayın veya MEBİM 444 0 632 hattını arayıp sorununuzu resmileştirebilir ve hakkınızı savunmaya çalışabilirsiniz.

Bu sayfa size biraz fikir verebilir:

Öncelikle herkese merhaba, bugün canlı derse geç kaldım. Öğretmen kamerasından ders gösteriyordu. Dedim ki 'öğretmenim fotoğrafını çekip öyle ekran paylaşabilirsiniz' dedim sesimi kapadı dersten hiçbir şey anlamadım ve bunu öğretmene söyledim bana sözlüden 0 vereceğini söyledi. Kayıtlar da elimde var, şimdi ben bu öğretmene dilekçe yazabilir miyim?

Öncelikle burası Türkiye dilekçe yazarsanda bir şey olmaz. Ayrıca hocaya yanlış anlaşılma oldu demen daha mantıklı olur. Benim öyle bir hocam vardı. Bir gün test kitabını unuttum diye sözlüye 50 vermişti sonra hocayla konuştum okulda sonra hoca düzeltti. Bence hoca ile konuş.

Geri
Yukarı