Öğretmen değiştirebilir miyiz?

Yanlış bir şey mi öğretiyormuş? Dersten önce derse çalışın demek yanlış bir şey mi? Arkadaşın anlattıklarına göre ciddi bir sebep yok. Bir de noktalama işaretlerini düzgün kullansanız iyi olacak.

Bildiğimizi unutturuyor demiş arkadaş ben ona göre dedim. Ha gelirsek reis noktalama işaretlerini doğru kullan demişsin. Sırf bana inat olsun diye kafandan sudan sebep şeyleri yazmana gerek yok. Ben bir öneride bulundum. Tabii öğretmenin yüzüne de seni istemiyoruz denilmez ama bu kadar çok istemiyorlarsa yönetimle konuşsunlar.

Merhaba, lise 2'ye geçtim ve sınıfımızdaki birçok hoca değişti. Fizikçimizi sevmedik; adam bize her dersten önce derse çalışın, özet çıkarın öyle gelin dedi. Ayrıca derste kısık sesle konuşuyor ve derste bildiklerimizi bile unutturuyor. Bu hocadan bir şekilde (dilekçeyle vs.) Şikayetçi olabiliyor muyuz veya değişmesini isteyebiliyor muyuz?

Çok büyük bir nedenmiş vay be hoca ders çalışın dediği için göndermek istemeniz saçma kısık ses muhabbetini hocanızla konuşmayı denediniz mi?

Ciddi bir sebep yoksa, ki öyle görünüyor, hayır. İyi günler.

Öğretmen öğretmekle sorumludur diye düşünüyorum. Evde öğrendikten sonra öğretmene ne gerek var? Sadece tekrar etmek için mi okula gideceğim?

Çok büyük bir nedenmiş vay be hoca ders çalışın dediği için göndermek istemeniz saçma kısık ses muhabbetini hocanızla konuşmayı denediniz mi?
Şehrimin 2. en iyi lisesindeyim. Zaten sınıfımda herkes ders çalışıyor. Ama öğrencilerden derse öğrenip gelin gibi tavırlarda bulunuyor. Sizce bu çalışın demek mi? Ve lisede hoca hakkında zaten kötü dedikleri için hocaya korkudan kimse hiçbir şey diyemiyor. Adam en kolay soruyu bile sorunca derse katılan bir kişi çıkmıyor.

Son düzenleme:
Öğretmen öğretmekle sorumludur diye düşünüyorum. Evde öğrendikten sonra öğretmene ne gerek var? Sadece tekrar etmek için mi okula gideceğim?

Şehrimin 2. en iyi lisesindeyim. Zaten sınıfımda herkes ders çalışıyor. Ama öğrencilerden derse öğrenip gelin gibi tavırlarda bulunuyor. Sizce bu çalışın demek mi? Ve lisede hoca hakkında zaten kötü dedikleri için hocaya korkudan kimse hiçbir şey diyemiyor. Adam en kolay soruyu bile sorunca derse katılan bir kişi çıkmıyor.

Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama takıldığın konu çok saçma bence her neyse diğer konu hakkında bence hocadan korkmayın dostum oda insan hocam biraz daha yüksek sesle anlatabilir misiniz deseniz hocanız bir şey diyeceğini sanmıyorum ben anlatılanlara kulak asmayın her lisede vardır şu hoca berbat şu hoca çok iyi diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı