Öğretmen için 10000-12000 TL notebook önerisi

Bütçe
12000
Bu da olabilir. Attığım laptoplar IPS panel mi bilmiyorum ama renk doygunlukları gayet iyi görünüyor. Yine de bir kontrol etmenizi tavsiye ederim.

On numara cihaz bence hem o kadar kaba değil. İçinde 1650ti ekran kartının bulunması da cabası.

Merhaba. Ben öğretmenim ve haftada 16 saat okulda, 15 saat ise Zoom üzerinden canlı ders yapmaktayım. Okullar kapanınca yaklasık 26 saat Zoom üzerinden derse gireceğim. Eski notebookum 2012'den kalma ASUS K55vm modeline SSD tak, ekran kartı çipi yanmış derken derslerde de ısınıp kapanınca artık beni 7-8 yıl idare edecek yeni notebooka ihtiyacım oluştu.

Benim aklımdaki notebook: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...-home-15-6-fhd-20ve0072txb22-p-HBCV000002PSGT modeli ve bu modeli seçmemdeki amacım ince hafif olması, 11.nesil olması, kesinlikle IPS ekran olması, uzun ömürlü idare ettirmesi ve SSD olmasıdır. Gerektiğinde okulda kalıp canlı ders verdiğimizden yanımda hafif bir 15,6 ekranlı notebooka bu dönemde çok ihtiyacım var.

Oyun oynayan birisi değilim fakat arada CS oynuyorum. Notebookum benim her şeyim. Sizin önerileriniz varsa mutlaka tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam iş içinse MacBook Air alın derim hem şarjı uzun ömürlü hem kolay taşınabilir hem de iş için kamerası vs iyi.
CS'de 4K medium ayarlarda 50FPS alıyor altını çizeyim 4K ayarlarda 1080p ye çekerseniz gayet akıcı oynayabilirsiniz.

Kullandığım çanta Targus'un notebook çantası içine 2 ders notu koysam zaten şu anki notebookum 2.25 kg taşıması eziyet oluyor. Hafif olsa daha iyi olacak. Çok teşekkürler.

Laptoptan güzel bir performans istiyorsanız bu ağırlıklar çok normal. Hafif ve güçlü bir alet çok pahalı olur.

14 ekran olması dışında mükemmel ama çok yorar küçük ekran 15,6 olsaydı keşke
Laptoptan güzel bir performans istiyorsanız bu ağırlıklar çok normal. Hafif ve güçlü bir alet çok pahalı olur.
12 bin tl bandına kadar taksitli alabilirim
evet bunu da düşündüm. Ağırlık konusunda Thinkbook daha hafif diye ona yönelmiştim.Sağlamlık açısından Thinkpad daha iyi ama ağır işte kararsız kaldım.
evet bunu da düşündüm. Ağırlık konusunda Thinkbook daha hafif diye ona yönelmiştim.Sağlamlık açısından Thinkpad daha iyi ama ağır işte kararsız kaldım.

Son düzenleme:
Eğer kullandığınız uygulamalar MacOS destekliyorsa size piyasanın en iyi ultrabook modelini öneriyorum. Bu modeldeki GPU GTX 1050 gücünde. CS GO'yu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı