Öğretmen için 10000-12000 TL notebook önerisi

Bütçe
12000
Hafif bir cihaz istiyorum demiş konu sahibi oyun bilgisayarı önermişsiniz...

Aynı zamanda CS:GO oynamak istiyorum demiş. 2-4 kg aman aman ağır değil (bende bu bilgisayarın 2070 Super versiyonunu kullanıyorum ondan biliyorum) emin olun sallamasyon yapmadım ayrıca bu zamanda 12000 TL'ye 1660 Ti laptop bulmak zor.

Edit: Bilgisayar 2.33 kilogrammış.

Son düzenleme:
Aynı zamanda CS:GO oynamak istiyorum demiş. 2-4 kg aman aman ağır değil (bende bu bilgisayarın 2070 Super versiyonunu kullanıyorum ondan biliyorum) emin olun sallamasyon yapmadım ayrıca bu zamanda 12000 TL'ye 1660 Ti laptop bulmak zor.

Edit: Bilgisayar 2.33 kilogrammış.
1660 Ti şart değil. Attığım M1 Macbook CS GO'yu rahatça oynatıyor hatta onu geçtim yeni nesil ultrabook serileri CS GO'yu rahatça oynatacak seviyede. İş için kullanılacak bilgisayar neden oyun bilgisayarı olsun ki? 1KG daha hafif olması ve Type C şarj bile yeterli alınması için.

1660 Ti şart değil. Attığım M1 MacBook CS:GO'yu rahatça oynatıyor hatta onu geçtim yeni nesil Ultrabook serileri CS:GO'yu rahatça oynatacak seviyede. İş için kullanılacak bilgisayar neden oyun bilgisayarı olsun ki? 1kg daha hafif olması ve Type-C şarj bile yeterli alınması için.

Tamam isterse MacBook alsın isterse başka bir şey ama konu sahibi 15 inç istemiş siz 13 inç bilgisayar öneriyorsunuz. Ayrıca benim attığım bilgisayar şu an bu bütçeyle alınabilecek en iyilerden genede seçim konu sahibinin.

Bundan daha iyi bir cihaz.
Ne anlamda? İşlemcisi daha zayıf, bellek az, dokunmatik ekran avantajı var.
Tamam isterse MacBook alsın isterse başka bir şey ama konu sahibi 15 inç istemiş siz 13 inç bilgisayar öneriyorsunuz. Ayrıca benim attığım bilgisayar şu an bu bütçeyle alınabilecek en iyilerden genede seçim konu sahibinin.
İş bilgisayarı isteyen birine oyun bilgisayarı önermişsiniz de neyse.

Merhaba. Ben öğretmenim ve haftada 16 saat okulda, 15 saat ise Zoom üzerinden canlı ders yapmaktayım. Okullar kapanınca yaklasık 26 saat Zoom üzerinden derse gireceğim. Eski notebookum 2012'den kalma ASUS K55vm modeline SSD tak, ekran kartı çipi yanmış derken derslerde de ısınıp kapanınca artık beni 7-8 yıl idare edecek yeni notebooka ihtiyacım oluştu.

Benim aklımdaki notebook: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...-home-15-6-fhd-20ve0072txb22-p-HBCV000002PSGT modeli ve bu modeli seçmemdeki amacım ince hafif olması, 11.nesil olması, kesinlikle IPS ekran olması, uzun ömürlü idare ettirmesi ve SSD olmasıdır. Gerektiğinde okulda kalıp canlı ders verdiğimizden yanımda hafif bir 15,6 ekranlı notebooka bu dönemde çok ihtiyacım var.

Oyun oynayan birisi değilim fakat arada CS oynuyorum. Notebookum benim her şeyim. Sizin önerileriniz varsa mutlaka tavsiyelerinizi bekliyorum.
Uzun ömürlülük arıyorsanız kesinlikle M1 Macbook'lardan birini seçin derim 16Gb alırsanız çok iyi olur. Ayrıca pil ömrü çok iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı