Öğretmen öğrenciye hakaret edebilir mi?

• Konuyu başlatan hxle
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 865

hxle

Picopat
Daha fazla  
Selam, bugün İngilizce dersinde arkama dönüp arkadaşımdaki benim olan kalemi aldım ve gülüşme sesleri geldi döndüm baktım ve hoca bana bir süre saydıktan sonra hıyar, s*lak, mal gibi kelimeler kullandı hakaretten sayılır mı bilmiyorum ama ayrımcılıkta yapıyor. Şikayet hakkım var mı ne yapabilirim? Ayrıca beni 2 kez uyarıp 5 6 kere uyardım vb şeyler söylüyor.

Ekleme: Saygısız, terbiyesiz, edepsiz, nammussuz, terbiye görmemiş vb şeylerde söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, bugün İngilizce dersinde arkama dönüp arkadaşımdaki benim olan kalemi aldım ve gülüşme sesleri geldi döndüm baktım ve hoca bana bir süre saydıktan sonra hıyar, s*lak, mal gibi kelimeler kullandı hakaretten sayılır mı bilmiyorum ama ayrımcılıkta yapıyor. Şikayet hakkım var mı ne yapabilirim? Ayrıca beni 2 kez uyarıp 5 6 kere uyardım vb şeyler söylüyor.

Ekleme: Saygısız, terbiyesiz, edepsiz, nammussuz, terbiye görmemiş vb şeylerde söylüyor.
Tabi ki hakaret edemez. Ama bence şikayet edecekseniz MEB'e şikayet edin. Çünkü müdür muhtemelen hiç bir şey yapmayacaktır. Ama yine de şansınızı deneyin.

Bence normal ögretim icin dersi dinlemiyorsa her şey yapılabilmeli.
Sizin sikayet ettiginizi ögrenirse sözlü notununuzda pek iyi olmayabilir.

Geri
Yukarı