Öğretmen okul dışı olaylara müdahale edebilir mi?

Yek233

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim birkaç tane yakın arkadaşım ve içerisinde bulunduğum bir arkadaş grubu vardı. Bir tane arkadaşım garip davranıyordu, ona a diyorum. A garip davrandığı için herkes ona garip davranıyordu. Sonra X ile y arkadaşım A'ya daha çok karışmaya başlamışlar. Sonra A'ya karıştıkları için X ve Y'ye disiplin cezası vermişler. Disiplinin sebebi de birinin gruba garip fotoğraflar atmasıymış, birinin de şakasına ettiği (kendisi şakasına ettiğini söylüyor) ağır laftan dolayıymış. Sonra bu garip davranan çocuğun, A'nın, ailesi bu mesajları görüp okula şikayet etmişler. Yapılan davranışı doğru bulmuyorum, ama sonuçta karşılıklı olduğu için aralarında özel olduğunu ve özel hayata öğretmenlerin ve disiplin kurulunun karışmaması gerektiğini düşünüyorum. Öğretmen gerçekten bu şekilde okul dışı olaylara müdahale edebilir mi?

Çok ciddi olmayan bir durumu çok ciddi seviyeye taşıdıklarını düşünüyorum. En azından bir yaralanma, darp ya da intihar gibi bir seviye değildi. Bilemiyorum.

Yönetmelik ne derse onu uygularlar hocam.

Merhaba arkadaşlar. Benim birkaç tane yakın arkadaşım ve içerisinde bulunduğum bir arkadaş grubu vardı. Bir tane arkadaşım garip davranıyordu, ona a diyorum. A garip davrandığı için herkes ona garip davranıyordu. Sonra X ile y arkadaşım A'ya daha çok karışmaya başlamışlar. Sonra A'ya karıştıkları için X ve Y'ye disiplin cezası vermişler. Disiplinin sebebi de birinin gruba garip fotoğraflar atmasıymış, birinin de şakasına ettiği (kendisi şakasına ettiğini söylüyor) ağır laftan dolayıymış. Sonra bu garip davranan çocuğun, A'nın, ailesi bu mesajları görüp okula şikayet etmişler. Yapılan davranışı doğru bulmuyorum, ama sonuçta karşılıklı olduğu için aralarında özel olduğunu ve özel hayata öğretmenlerin ve disiplin kurulunun karışmaması gerektiğini düşünüyorum. Öğretmen gerçekten bu şekilde okul dışı olaylara müdahale edebilir mi?
Öncelikle bu fotoğrafları sınıf grubuna attıysa farklı, aranızda kurduğunuz bir gruba attıysa farklı bir olay. Sınıf grubu gibi grupları amacı dışında kullanılmayıp küfür ediliyorsa zaten ortada bir sorun vardır.

Eğer kendi halinizde takıldığınız bir gruptan çıktıysa bu fotoğraflar, arkadaşlığınızı sorgulamanız gerekebilir.

Hocam "garip" davranmasını biraz daha açıklar mısınız

Hocam "garip" davranmasını biraz daha açıklar mısınız
Sapıkca davranıp normalde insanların konuşmadığı şeyleri söyleyip, normal insanların yapmadığı davranışları sergiliyormuş. Bunu söylemeyi pek tercih etmiyorum aslında ama daha detaylı olması için söyleyeceğim; ''ısırmak, sırnaşmak'' gibi bir davranış yani garip davranıştan kastımız. Fiziksel ve sözel taciz aslında bir nebze.

Geri
Yukarı