Öğretmen Proje Ödevini Kabul Etmiyor

Umut Özdemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 11. sına gitmekteyim. Felsefe dersinden proje ödevi almıştım ve ilk dönem hoca bana ödevimi vermedi(konuyu). 2. dönem hocaya hatırlattım ve içerisindeki kelimelerin %80'i Arapça olan bir kitap verdi ve bu kitapta hikaye kitabı değil. Dini bilgiler kitabıydı ve özetini çıkartmamı istedi. Baktım özetini çıkartamıyorum gittim Felsefe nedir? Felsefenin amaçları gibi bir ödev hazırladım. Hocada yüzüme fırlattı ödevi. Ben sana bunu vermedim dedi. Neyse özeti çıkarttık. Gittim okula çık tahtaya oku dedi. Okudum fakat Arapça kelime çok olduğundan iyi okuyamadım. Ödevi istedi ve bana 3 sayfa yazmışsın git 5 sayfaya tamamla dedi. Hocam yapmayın etmeyin dedik dinlemedi. 5 sayfayı'da yazdık artık gittim yine okutturdu. Bu sefer hepten kötü okudum çünkü Arapça kelimeler çok ve telafuzları zor. Aldı baktı 50 aldın dedi. Bende hocam gelin bir pazarlık yapalım siz ortalamamı düşürmeyin Allah'ın izni ile taktir name alacağım dedim. Demez olaydım başladı bağırmaya. Adam gibi ödev yapsaydın falan dedi. 2. ders oldu arkadaşlar ödevi alın hocam falan dedi. Geldi 50 ye razıysan alayım dedi. Bende hocam 70 verin bari demeye kalmadan yüzüme feci bir şekilde attı dosyayı. Buraya kadar böyle oldu. Benim asıl merak ettiğim şey hocanın bana dediği şu kelime oldu. Ben E-okula hiçbir şey girmem ne olursa olsun dedi. Ortalamam 75 şuan o dersten eğer sistem otomatik olarak G yazarsa 60'a düşecek. Benim için sıkıntı bu değil. Bu dönem taktir name alacağım Allah'ın izni ile. O ders 60 olsa bile alabiliyorum fakat projeyi vermediğim ve e-okula G olarak geçtiği için taktir almamı engeller mi? Ortalamam yetiyor Felsefenin ortalaması düşse'de. Fakat tek sıkıntı G olduğu için yani proje ödevini vermediğim için sınıfta kalmam veya taktir nameyi almamı engellemez değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok yok engellemez. Ama o hocanın yaptığı ağır şerefsizlik bence. Hem çocuğa ödevini geç veriyorsun. Aslında ödevin birinci dönem verilmesi ve her ay kontrol edilmesi gerekirdi. Kafasına göre iş yapmış. Yahu müdür yardımcılarına demedin mi böyle böyle yaptı diye? Keşke ilk başta kitabın özetini çıkarsaydın. O zaman daha yüksek verirdi. Ama neyse sonuç olarak takdir alırsın eğer devamsızlıkta da sıkıntın yoksa. Başarılar dilerim.

Bence ailen ile gidip idareciler ile konuş. Ödeve notu düşük verebilir. Buna bir şey denmez. Ancak ödev falan fırlatmaya hakkı yok. En düşük notu verir bırakır ödevden. Bunu yapması yanlış.

Hocanın verdiği ödev sıkıntılıysa ödev konusunu değiştirme yoluna gitseydin keşke. Konuyla alâkasız ödev yapıp hocaya teslim etmek akıllıca bir iş olmamış bende. Hoca kendince çok fazla çirkefleşmiş. Düşük not almak seni zora sokmayacaksa önce okul müdürüne şikâyette bulun. Sonuç almazsan bırak ödevi hocanın önüne ve de ki '' Buyrun hocam size ödev, beğenmediyseniz başka bir konu verin onu yapayım. Kabul etmiyorsanız istediğiniz puanı verin umrumda bile değil..'' Son cümleyi söylemeyebilirsinde. :d

G girer ise bir dilekçe ile işi kurula taşırsınız incelenir haklı iseniz ki aklısınız G giremez fakat kurul aynı okuldaki hocalardan olacağı için hocalar hoca arkadaşlarını korur. Saçma sapan işler. :sıkıldım:

Geri
Yukarı