Öğretmeni olmayan beş kişilik sınıfa devlet öğretmen gönderir mi?

LOSTNT

Decapat
İngilizce (dil bölümü) ve sınıf ogretmenimiz depremde öldü. Bize giren diğer İngilizce öğretmeni ise İstanbul'a taşındı. Bizim okul muhtemelen hasarlı, başka mahalledeki inşaatı yeni bitmiş daha adı olmayan özel okulu deprem nedeniyle devlet okuluna çevirdiler. 12. sınıf dil mevcudu 11 kişi. 2 kişi 11. sınıfın başından beri gelmiyor. Diğeri ise tekerlekli sandalye ile geliyor. EBA'dan baktığımda ne sinif ne de okul grubunda görünüyor. Yani herkes gelse, sınıf 8 kişi oluyor. Diğer kişilerin okul değiştirmediği belli değil. Dedigim gibi ne sınıf ne de EBA'daki liste güncel değil. Depremde ölenler bile EBA'da okul grubundan silinmemis.

Burada Vodafone dışındaki (onlar bile baz istasyonunu yeni getirdi) operatörlerde internet hizi 1 Mbps üstü gecmiyor. VoLTE yeni geldi. Burasi gerçekten çok kötü. Mahalledeki tek sağlam binalar okul gibi devlet binaları. Bir türlü buradan tasinmayan babamı nasıl ikna edeceğim?

İngilizce (dil bölümü) ve sınıf ogretmenimiz depremde öldü. Bize giren diğer İngilizce öğretmeni ise İstanbul'a taşındı. Bizim okul muhtemelen hasarlı, başka mahalledeki inşaatı yeni bitmiş daha adı olmayan özel okulu deprem nedeniyle devlet okuluna çevirdiler. 12. sınıf dil mevcudu 11 kişi. 2 kişi 11. sınıfın başından beri gelmiyor. Diğeri ise tekerlekli sandalye ile geliyor. EBA'dan baktığımda ne sinif ne de okul grubunda görünüyor. Yani herkes gelse, sınıf 8 kişi oluyor. Diğer kişilerin okul değiştirmediği belli değil. Dedigim gibi ne sınıf ne de EBA'daki liste güncel değil. Depremde ölenler bile EBA'da okul grubundan silinmemis.

Burada Vodafone dışındaki (onlar bile baz istasyonunu yeni getirdi) operatörlerde internet hizi 1 Mbps üstü gecmiyor. VoLTE yeni geldi. Burasi gerçekten çok kötü. Mahalledeki tek sağlam binalar okul gibi devlet binaları. Bir türlü buradan tasinmayan babamı nasıl ikna edeceğim?
Dostum öncelikle geçmiş olsun oranın düzelmesi çok uzun yılları bulur. Ordaki şartlar abartmıyorum en az 3,4 sene böyle devam eder. Eğitim konusundada çok birşey bekleme senin yerinde olsam başka bir şehire gitmenin yollarını arardım.

"Benim okulum ve geleceğim var" de babana. Bu arada şu an eğitim görebiliyor musun? Eğer görüyorsan, başka illerden öğretmen gelir.

Yok hocam tasinmiyorlar, kac ay gecti. Şu an ogretmen yok okuyamiyoruz. Kitaplari alamadik daha.

Dostum öncelikle geçmiş olsun oranın düzelmesi çok uzun yılları bulur. Oradaki şartlar abartmıyorum en az 3,4 sene böyle devam eder. Eğitim konusundada çok bir şey bekleme senin yerinde olsam başka bir şehre gitmenin yollarını arardım.

Sağ olun. Ben gitmek istiyorum ama bir türlü göndermiyorlar. Artik bu son çare. Dua edinde de bir şey olur taşınmak zorunda kaliriz.

Öncelikle Geçmiş olsun hocam. Bunu internet üzerinden yaymayı deneyebilirsiniz ve il eğitim müdürlüğüne de başvurabilirsiniz. Eğitim sizin hakkınız bu konuda bir şeyler yapılmalı.

Yok hocam tasinmiyorlar, kac ay gecti. Şu an ogretmen yok okuyamiyoruz. Kitaplari alamadik daha.

Sağ olun. Ben gitmek istiyorum ama bir türlü göndermiyorlar. Artik bu son çare. Dua edinde de bir şey olur taşınmak zorunda kaliriz.
Hocam sanırım ailenin maddi durumu biraz sıkıntı yoksa baban gözgöre göre böyle biryerde yaşamaya devam etmez. Hayırlısı olsun sana bir tavsiye veremiyorum benimde elimden birşey gelmiyor maksimum nasıl bir yardımda bulunabiliriz ki?

Şu anda telefonunuz var sanırım o telefondan YouTube'da senin sınıfına göre anlatımlar var. Oradan öğrenebilirsin. Bu arada İstanbul'a taşınmayın orada deprem bekleniyor.

Eğitim müdürlüğüne yazabilirsiniz.

Şu anda telefonunuz var sanırım o telefondan YouTube'da senin sınıfına göre anlatımlar var. Oradan öğrenebilirsin. Bu arada İstanbul'a taşınmayın orada deprem bekleniyor.
Hocam internet 1 mbps üstüne gecmiyor dedim. Ev interneti altyapısı yoktur muhtemelen. Birde mobil veri sınırlı.

Turkcell.
Screenshot_20230911_135314_Kiwi Browser.jpg

Geri
Yukarı