Öğretmenime bağırdığım için suçlu ben miyim?

berke_yldzzz

Centipat
Daha fazla  
İngilizce öğretmenimiz aynı zamanda sınıf öğretmenimiz. Çok katı bir öğretmen ve her şeyi tehdit ederek yaptırıyor ödevini yapmazsan tutanak tutarım, sözlüne 10 veririm gibi bana sürekli bu tarz şeyler söylüyor. Dün ise okul gezisi vardı ve ben geziye gittiğimde benim oturduğum sıraya bir çocuk için "Obez Ramazan" yazmışlar. Ben okulda olmadığım için her şeyi benden bildiler okula gittiğimde ise beni en arkaya Suriyeli bir kız öğrencinin yanına oturtturdu ve ben de o kız ile oturmak istemediğimi söyledim. Hocanın yanına gittiğimde, hocam ben ne yaptım? Neden en arkada Suriyeli bir kızın yanındayım? Orada oturmak istemiyorum dedim. Sen sus, seninle sınıfta görüşeceğim dediğinde ben tekrar sesimi yükseltince "hocam ben ne yaptım?" diyerek sen kimsin bana bağırıyorsun tarzı şeyler söyledi. Sınıfıma çıktığımda beni 20 dakika sınıfın ortasında rencide ederek bağırdı sen saygısızsın sen ne hakla bana bağırırsın sen hala çocuksun senin ne hakkın var senmişsin öğretmen falan diyerek bana bağırdı ve tutanak tuttu ve velimi okula çağırdı sizce sorun ben miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Babana, annene bir söyle bakalım sesi onlara da böyle çıkacak mı? Her şeyin bir adabı var nasıl hareketler bunlar böyle. Kendine gelsin.

Babamda bayağı ters bir insan annem normal karşıladı hem haklısın hem haksız diye ama babam yine kızdı yarın ben gidiyim okuluna falan diye.

İngilizce hocaları genelde böyle olur. Kafana takmamanı tavsiye ederim. Hocanın davranışı seni, senin davranışında Suriye'li kızı rencide edebilir. Annenin dediği gibi hem haklısın hem haksız.

@berke_yldzzz Suçsuz olduğun için daha saygılı bir şekilde hakkını savunabilirdin. Baktın saygıdan ve laftan anlamıyor. Sen velini çağırırdın hakkını bir şekilde arardın. Ama o şekilde davranman durduk yere seni haksız duruma düşürür ve olay bambaşka yerlere taşınır.

Geri
Yukarı