Öğretmenin bana hakaret etmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiçbir şey olmaz hocaya. 2-3 yıl önce tahtaya yunan harfleriyle alpha beta epsilon yazdım diye hoca beni hainlikle suçlayıp 1 ders boyunca linç etti. Müdür yardımcısına şikayet edince o da beni azarladı. Diyeceğim, eğitim sistemi berbat.

Bir de kiralık katili tutup kellesini aldık mı, tamamdır. Abartma bro. Öğretmen bu. Hem döver hem sever.
Bu toplum öğretmenleri gözünde çok fazla yüceltmiş. Öğretmen diye ne döver ne söver. Böyle öğretmenler sadece sizi değil gelecek nesilleri de eğitiyor. Kendinizi düşünmüyorsanız gelecek nesilleri düşünün. Ben kendim bizzat rüşvet alan öğretmeni şikayet edip öğretmenlikten attırdım.

Sizin yaş kaç bilmiyorum ama o devirler geride kaldı. Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı yok artık. En azından kağıt üstünde böyle.
15 yaşındayım, lisedeyim de. Ortaokuldayken hocalar bize hıyar, kamil, cahil, etkisiz eleman falan derdi güler geçerdik. Hatta matematik hocam bana çakalll derdi. Ama bizi severlerdi, biz de onları severdik. Ne yani? Alt tarafı hödük dedi, küfür etse kiralık katil tutacaksınız herhalde.

Önerileriniz için tekrar teşekkürler. Şikayet etmek istemiyorum aslında hem daha öğretmenlerim hiçbiri ile samimi değiliz, hem ilk defa. Ve en büyük sebebi daha mezun olmama var daha diğer 20-30 öğretmen bana çok fena takabilir.

15 yaşındayım, lisedeyim de. Ortaokuldayken hocalar bize hıyar, kamil, cahil, etkisiz eleman falan derdi güler geçerdik. Hatta matematik hocam bana çakalll derdi. Ama bizi severlerdi, biz de onları severdik. Ne yani? Alt tarafı hödük dedi, küfür etse kiralık katil tutacaksınız herhalde.
Çakal demek kötü bir şey değil zaten.

Eti senin kemiği benim mantalitesi...
''Hem döver hem sever'' derken dövme gerçek anlamında değil. Kızar, laf eder anlamında. Sen bunu anlarsın sanmıştım. Öğretmen ile öğrenci arasında en ufak samimiyet yoksa o öğrenci o dersten ne anlar? Okula mutlu mutlu mu gider? Yoksa ''hay içine s****ım yine okula gideceğim'' diye mi gider? Bence 2. seçenek.
Bu toplum öğretmenleri gözünde çok fazla yüceltmiş. Öğretmen diye ne döver ne söver. Böyle öğretmenler sadece sizi değil gelecek nesilleri de eğitiyor. Kendinizi düşünmüyorsanız gelecek nesilleri düşünün. Ben kendim bizzat rüşvet alan öğretmeni şikayet edip öğretmenlikten attırdım.
Dostum. ''Hem döver hem sever'' gerçek anlamında değil. Tabii ki öğretmen bir öğrenciyi dövemez. Ama aralarında en ufak samimiyet olmazsa... Ya neyse üstte yazdığımı okuyup anlarsın umarım. Samimi öğretmen, öğrenciyi okula bağlar. Öyle dersimi işleyeyim çıkayım diyen öğretmen, öğrenciyi okuldan sıkar.

Bu kadar abartmayın, biz hocalardan günlük ne küfürler yiyorduk. Yani öğretmeniniz sizin samimiyetinize güvenip söylemiştir. Onun dışında sanmıyoruz ki kötü bir niyeti olsun.

Öyle bir dünya yok asıl, öğretmen öğrenci samimiyeti olmazsa hiçbir şey öğrenemez öğrenci. Samimi bir ortam önemli.
Siz iyi öğretmenlere denk gelmişsiniz. Bu memlekette milyonlarca insan olduğu gibi milyonlarca öğretmen de var. İçinde akıl sağlığı yerinde olmayanı da var, çok yaşlı olup hala 40 sene önceki Türkiye'de yaşadığını zannedeni de var. Çocuklara gerçekten kötü davranabiliyorlar.

Elbette karşınızdakinin samimi düzgün bir insan olduğunu düşünüyorsanız sineye çekersiniz. Ancak gayet tabii olmaya da bilir. Bu durumda da hukuki yolları araştırırsınız. MEB'de müfettiş kadrosu boşuna yok.

Yok artık, eğitimciyim fakat bu yorumlar üzdü gerçekten öğretmen öğrencisini sever aksi imkansızdır. Sevdiğinden öyle demiştir. Emin olun 4 yıl boyunca öğrencilere nasıl davranılır bunu işliyoruz. Kuralları biliyoruz. Kötü niyet arama kesinlikle.
Hocam bazıları o 4 yıl boyunca uyumuş galiba derste. Size demiyorum tabii ki.
Sanırım şikayet etmek yerine ileri zamanlar için elimde koz bulundurmak daha iyi olur. En azından tekrar etmez (diye düşünüyorum). Bu ilk sefer yani hakaret konusunda.
Her biyoloji dersini OBS gibi programlarla kayıt alın derim. Baktınız damarınıza basıyor kanıt sunarsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı