Öğretmenler Fobim Var

Hocam kimse size şiddet derecesinde azarlama yapamaz. Ama birazda öğretmen tarafından bakın. Sabahın köründe kalkıyor, sizin gibi kafayı yastığa koyup anlatma şansı yok, bütün gün ders anlatıyor, kimisi sırf öğrenciye ders anlatabilmek için teknloji öğrenmeye çalışıyor ama biz iki saat az boş iş yapıp derse girmiyoruz. Durumunuz bu.Bir hata işlediniz ve hocanız bunum nedenini sormaya hakkı var.
Ever Bileşenlere Sahibim ve girmiyorum fakat dediğim o değil öğretmenler bana neden sanki beni kendileri büyütüp yetiştirip okul ihtiyaçlarımı kendileri karşılıyorlarmış gibi beni resmen şiddet gösterir gibi sorguya çekmelerini diyorum düşük alacaksam kendim alacağım sanki ben düşük alırsam öğretmenin evine haciz gelecekmiş gibi davranıyorlar.

Selamlar arkadaşlar okul açılmasını istiyorum fakat hiç derslere girmedim ne canlı ne sınıf grubu.
Korkum şu okul açılınca sanki öğretmenlerin benim yaratıcım gibi velim gibi sorguya çekip "Sen ne hatle derslere girmezsin" veya "Neden Derslere Girmedin" gibi sorguya çekmeleri size ne dersem de hakaret sayılacak. :(
Kanka raporum var girmesem hatta hocaya bela bile okusam geçiyorum ama öğrenmek için çabalıyorum.

50 60 alıp kurtulayım zihnine sahip olursan zaten liseyi zor okursun üniversite de şansa kalır.

Tinerci bir örnek. Kömürcü, talaşçı da var tabii ki :)
Sadece Orta 3'ü geçmek amacım zaten Orta 1'de ve 2'de Okul Birincisi olan birinin Orta 3'de başarısız olması Orta 4'de tekrar birinci olamayacağı anlamına gelmez.

Tinerci olayı için de söyleyeyim, Ankara'da Kıdemli Uzman Abim var. Bu yazdan itibaren onun yanına gidiyorum, Liseyi de onun yanında okuyacağım. Yanlış hatırlamıyorsam Askeri Lise'ydi ve ben de Paralı Asker olacağım Allah'ın izniyle inşallah.

Öğretmen fobisi herkeste vardır zannımca. Orta 3'te takma daha bir şey olmaz. Aşırı kolay zaten derslerin 50-60'tan fazla alırsın rahat. Biraz ders çalış konu eksiğini tamamla. Bak test çöz demiyorum. Sana bir şey diyemezler.

Seneye sınav grubu olacaksınız hocam. Şimdiden kendinizi hazırlamaz, derslere bakmayıp temeli sağlam almazsanız kusura bakmayın ama iyi eğitim veren bir liseye gidemezsiniz, lisede iyi eğitim alamazsanız ise güzel bir üniversite kazanamazsınız ve en sonunda iyi bir mesleğe sahip olamazsınız. Hayallerinizi yıkmak gibi olmasın ama hayatın gerçekleri bunlar. Başarmak için çabalamanız, çalışmanız lazım. Hatanın neresinden dönerseniz kârdır. Yarın yaparım, haftaya yaparım, seneye sıkı çalışırım şimdilik gerek yok derseniz hiçbir zaman çalışacak vakit gelmez, bir bakarsınız sınava sayılı gün kalmış.

Keyfimden girmedim denilebilir fakat girdiğim derslerde ders harici herşeyi duyuyordum herşey çok karmaşıktı bende girmemeye başladım fakat öğretmenlerin böyle bir hakkı olmamasına rağmen beni azarlamısına ne demeli ?
Hakkı olmaması mı? Gerçekten İnanılmazsın.
Ortaokul 3'teyim Üniversiteyide bitireceğim ayrıca benim hakkımda bilinçsizce Tinerci olacağımımı iddia ediyorsunuz ?
Ortaokul 3, 7. Sınıf değil mi? 7. Sınıf LGS için önemlidir. Denklemler gibi konuları anlamazsan 8'de kalırsın.
Peki ailen ne diyor bu duruma?

Hakkı olmaması mı? Gerçekten İnanılmazsın.

Ortaokul 3, 7. Sınıf değil mi? 7. Sınıf LGS için önemlidir. Denklemler gibi konuları anlamazsan 8'de kalırsın.
Çok doğru bir örnek hocam. Diyelim ki dinlemedin ve çalışmadın, seneye sıkı program yapar hallederim dedin. Üzgünüm ama seneye herkes denklemlerin problemlerini, yeni nesil sorularını çözerken sen denklemleri anlamak için o sırada 7. sınıftaki ilk halini öğrenmeye çalışacaksın. Bu sadece matematikte değil tüm derslerde olacak ve maalesef konuları yetiştiremediğin için az uyuyacaksın, çok çalışacaksın, dershane vb. gidersen hiç boş zamanın olmayacak ve buna rağmen yetiştirememe, başaramama ihtimalin yüksek olacak. Öyle birşey mümkün olsaydı neden 12 sene okula gidiyoruz? 1 senede 2 senenin konularını öğrenirdik 6 senede bitirirdik herşeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı