Öğretmenliğin önü kapalı mı?

Haci gir bir fabrikaya calis milleti trolleme burada.
Mesleği olmayana fabrikada asgari ücret veriyorlar. Forklift operatörlerine bile asgari ücret +1000 lira veriyorlar.
Arkadaşlar kimse babasının hayrına bir meslek yapmıyor? Çok biliyorsunuz.

Hocam 2/3 sene çalışsak bile asgarimi verirler?

Hocam sizin branşın ataması çok güzel
İyi kolejlere girebilirsen biraz daha yüksek olur. Ama illa öğretmen olacağım diyorsan özel derse yönel orada iyi para var.

Hocam bu sınav, final gibi kolejler iyi mi?
Onlar hakkı bilgim yok orada öğretmen arkadaşlarım var ama ne kadar alıyorsun diye soramam ayıp olur. İçel kolejinde bir arkadaşım 14 bin lira alıyor. Kurumsal firmalar öğretmeni elinde tutmak için bir tık daha iyi maaş verir. Benim bir arkadaşım okul öncesi öğretmeni. Mahalle arası bir okula görüşmeye gitti asgari ücret bile vermemişler.
Sen hangi branşı seçmeyi düşünüyorsun? Kız kardeşim matematik öğretmeni mesela o özel dersten iyi para kazanıyor.

Arkadaşlar öğretmenlik okumayı düşünüyorum hala kafamda bir şeyler oturtamadım… belki çok fazla konu açtım ama gerçekten çok zor süreçteyim yaş 22 bir balta sap olamadım kötü hissediyorum kendimi… yönetim bilişim sistemleri dikkatimi çekti bir de öğretmenlik yani öğretmenlikten atanamazsam özellerde maaşı nasıl?
Uzmanlık alanınız illaki vardır ona yönelmenizi tavsiye ederim.

Onlar hakkı bilgim yok orada öğretmen arkadaşlarım var ama ne kadar alıyorsun diye soramam ayıp olur. İçel kolejinde bir arkadaşım 14 bin lira alıyor. Kurumsal firmalar öğretmeni elinde tutmak için bir tık daha iyi maaş verir. Benim bir arkadaşım okul öncesi öğretmeni. Mahalle arası bir okula görüşmeye gitti asgari ücret bile vermemişler.
Sen hangi branşı seçmeyi düşünüyorsun? Kız kardeşim matematik öğretmeni mesela o özel dersten iyi para kazanıyor.
Beden eğitim

Hocam sizin branşın ataması çok güzel

Diğer branşlara göre daha iyi ama şunu unutma iyi de bile her 10 kişiden ilk 1-2 kişiye girmelisin. Ve bu sınavda yarıştıklarının hepsi üniversite mezunu insanlar. Üniversite sınavı gibi düşünmemelisin. Kesinlikle öğretmenlik tavsiye etmiyorum. Atanan çok arkadaşım var ama atanamayanda çok çok arkadaşım var.

Diğer branşlara göre daha iyi ama şunu unutma iyi de bile her 10 kişiden ilk 1-2 kişiye girmelisin. Ve bu sınavda yarıştıklarının hepsi üniversite mezunu insanlar. Üniversite sınavı gibi düşünmemelisin. Kesinlikle öğretmenlik tavsiye etmiyorum. Atanan çok arkadaşım var ama atanamayanda çok çok arkadaşım var.

Ya öğretmenliği anlamıyorum Twitter'da hep değişik söylemler var kafamı allak bullak ettiler

Ya öğretmenliği anlamıyorum Twitter'da hep değişik söylemler var kafamı allak bullak ettiler

Bence önü açık birkaç yıl özelde çalışıp sonra kendi işini kurabileceğin bir meslek seç. Seveceğin bir meslek olsunki o işte en iyisi ol ve kendini geliştir. İnsanın sevmediği ya da ilgilenmediği bir meslekte kendisini geliştirmesi zor. Örenk veriyorum yazılımcı olacaksın diyelim mesela, birçok yazılım dili öğren, yapay zekayı profesyonel bir şekilde kullanmasını öğren dijital çizim öğren, donanımları en ince ayrıntısına kadar öğren, uygulama geliştirmeyi öğren, yabancı dil öğren vs. gibi. Şu an Türkiye'de öğretmen olunmaz. Çok çalııştın yıllarını verdin ve şansında yaver gidip atandın diyelim ondan sonrasıda zor doğu görevi var, şımarık, saygısız ve garip yeni nesille (herkes üstüne alınmasın bu oran %40-50 ama %40 baş ağrıtıcı olabiliyor) başa çıkması var, tamamen veli(en büyük problem dediğim %40 nesilden bile daha kötü) ve öğrenci yanlısı, öğretmeni küçük gören yaptırımsız bir sistem var, velilerle uğraşması var, siyasallaşmış idare var.

Yeni konular

Geri
Yukarı