Öldükten Sonra Ne Var?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Pedofili orada da var desene...

Benim "inançsızlığıma" göre doğmadan önce geçen milyarlarca yıl nasılsa öldükten sonra da aynısı olacak. Ben öyle yeni "tomurcuklanmış" bir şey isteyecek yapıda değilim, boşluğu tercih ederim. Oradan sonsuz bir boşluk alayım lütfen.
Ya! Hemen deliriyorsunuz, ha! Bana ne kızıyorsun? Allah öyle, diyor. Sanki ben dedim yeni tomurcuklanmış istiyom. Ben zaten olgun seviyorum. Yeni tomurcuklanmışa ne yapayım? Tahta gibi, pehh!

Eğer ahiret varsa onlar, yoksa biz güleceğiz.
Yoksa siz nerede gülüyorsunuz 🤔 ?

-Varlığına kati suretle inandığımı bir kenara not bırakarak , olmaması durumunda inananların kaybedecek birşeyi yok zaten :D . Lakin bizlerin iman ettiği gibi varlığı durumunda inanmayanların kaybedeceği çok şey var gibi :) .

Hiçbir şey diyen arkadaşlara katılmıyorum. Belki gelecekteki medeniyet sizleri tekrar birleştirebilecek bilgi seviyesindedir, olamaz mı? Öldüğünüz gibi 100.000 yıl sonranın dünyasında, belki sadece bir topraktaki kalıntınız sayesinde hayat buluyorsunuz.

Hiçbir şey diyen arkadaşlara katılmıyorum. Belki gelecekteki medeniyet sizleri tekrar birleştirebilecek bilgi seviyesindedir, olamaz mı? Öldüğünüz gibi 100.000 yıl sonranın dünyasında, belki sadece bir topraktaki kalıntınız sayesinde hayat buluyorsunuz.
Onu pek sanmıyorum ama birkaç yıldır denedikleri birşey varmış . Sesler atmosferde kaybolmuyormuş . Bu sesleri tekrar toparlayarak tarihi insanların konuşmalarına erişmeye çalışıyorlarmış . Ufak çaplı değil epeyce yatırım yapılan bir uygulama bu arada beni keklemedilerse baya tesis falan kurmuş ciddiye almış adamlar .

Hiçbir şey, bu tür soruları düşünme sebebin bile Sapienslerin yani atalarının av sırasında çok düşünmesi yoluyla beyinlerinin evrimleşmesinden kaynaklanıyor. Bizde doğadaki diğer aslan, kaplan, kedi, köpek gibi yaşayan hayvanlarız.

Bircok inanısta insanların ruhlarının, beden oldukten sonra bu dunya ile ote dunya arasında bir kopruden veya yoldan geçeceği duşunulmektedir. Yani köpru motifi
(Sirat Köprüsü, Chinvat Köprüsü vb.), bazı inanclarda sadece ruhumuzun boyut değiştirirken gececegi bir yer iken, bazı inanclarda ise Ruh’un ote aleme vardıktan sonra gidecegi bolgenin (cennet ya da cehennem) belirlenecegi bir sınavdır.

Benim gibi inanmayanlar icin obur taraf yoktur. Dogmadan once neredeysen oraya gideceksin. Hiclige.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı