Öleceğimiz gerçeği zoruma gidiyor

Yeri geliyor ölmek bazı insanlar için umut olabiliyor. Sandığın kadar kötü bir şey değil ölmek bence. Beni tedirgin eden öldükten sonra ne olacağı.

Herhangi bir dine mensup değilsen tutunabileceğin bir dal yok demektir. Yanlış anlama beni bilim burada kısır kalıyor maalesef. Düşünmemeye çalış. Zamanla aşarsın.

Uzak gelecekteki insanlar ölüyü diriltme gibi bir şey bulsa bile bunu ölmüş tüm insanları geri getirmek için kullanacaklarını sanmam. Bunun ahlaki olup olmaması da üzerine tartışılacak bir konu.

Uzak gelecekteki insanlar ölüyü diriltme gibi bir şey bulsa bile bunu ölmüş tüm insanları geri getirmek için kullanacaklarını sanmam. Bunun ahlaki olup olmaması da üzerine tartışılacak bir konu.

Bu bulunsa bile bunun için vücudun çürümemiş olması gerekir. Yani yerin altındaki mevcut ölüler için geçerli bir durum temelden yok. Amerika'da bunun için parası olan insanlar gelecekte diriltme gibi bir durum bulunursa diye vücutlarını veya kafalarını öldükten sonra dondurtabiliyorlar diye biliyorum.

Dostum inandığın dinde ilk insanlığın en gerisine gittiğimizde (soy ağacından en tepeye çıktığımızda tarih olarak) 7000 yıl çıkıyor maksimum. Dünya milyonlarca yıldır varsa ilk insan neden 7000 yıl önce ortaya çıktığını iddia ediyor dinin?
İslam 7000 yıl olduğuna dair nerde geçiyor kanıt varmı?
Peki şunu düşündün mü, ya insanlar ölmekten korktuğundan ve sevdiklerini bir daha göremeyeceğinden dolayı cennet/cehennemi uydurmuş olabilme ihtimali?
Cennet cehennem kime göre neye göre uydurmuş size göre öyle gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı