Ölen HDD yüzünden sistemim donuyor

WD marka ise normal benimde 320GB WD diskim var 11 yıllık ama bir sorunu yok.
Seagate Momentus Thin 320GB olması lazım. Aynı HDD'yi 2 dizüstü bilgisayarda işletim sistemi kurarak kullandım, şimdi de oyun için kullanıyorum. Bayağı sağlam çıktı.
1603665142413.png

@Assecreed Dün gece Metin2'de pazar kurmuştum. Sabaha kadar eşyalar satılırken bilgisayar da boş durmasın diye 1 TB HDD'yi birleştirme işlemine bıraktım.
D:
1603693662704.png

E:
1603693674403.png

Hocam korkarım ki dediğiniz olmaya başlamış. E: diskinde bazı dosyaları birleştirememiş, nedenine baktığımda G/Ç hatası diyor.

Son düzenleme:
G/Ç aygıt hatasını vermesi normal. Çünkü diskte çok fazla bozuk sektör olduğu için parçalanmış verileri birleştirmeye çalışırken yanındaki sektör kötü olunca veri yazamıyor. Yazamayınca hata veriyor.
Bu program IOBit firmasına ait bir program. Başka bir disk birleştirme programı ile yapmanızı tavsiye ederim.

Şuna bakabilirsiniz.

Şuna bakabilirsiniz.
Arkadaşın diskinde 4000 tane bozuk sektör var HDD Regenerator onaramayacaktır. Diskin yedek sektörü de kalmamış zaten.

G/Ç aygıt hatasını vermesi normal. Çünkü diskte çok fazla bozuk sektör olduğu için parçalanmış verileri birleştirmeye çalışırken yanındaki sektör kötü olunca veri yazamıyor. Yazamayınca hata veriyor.
Bu program IOBit firmasına ait bir program. Başka bir disk birleştirme programı ile yapmanızı tavsiye ederim.
Hangi yazılımı önerirsiniz? IOBit programlarını pek sevmem ama Smart Defrag işimi görüyordu.

Windows'un kendi disk birleştirmesini kullanabilirsiniz. Program olarak AusLogics Disk defrag.
E: diskindeki verileri D: bölümüne atmanızı tavsiye ederim. D: bölümünde daha az bozuk alan var gibi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı