Ölen kuşun yerine yenisini almalı mıyım?

286525

Hectopat
Arkadaşlar bugün bir erkek kuşum vefat etti ailem yüzünden. Bir tane de dişi kuşum var. Erkek kuş gidince sürekli onu özler çağırır gibi davranıyor. Yeni ona benzeyen bir kuş alınır mı? Diğer kuşumun yerine başka bir kuş da koymak istemiyorum. Kafam çok karıştı. Ne yapacağımı şaşırdım. Sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni gelen kuşla anlaşamayabilir. Eğer yaşça büyük bir kuş alacaksanız size alışamayabilir.

Eski kuşuma benzer bulmaya çalışırdım ama yerine başka kuş koymak istemiyor canım. Dişi kuşum psikolojik anlamda etkilenecek cesedini evden çıkarmadan önce eşinin cesedini gördü yanına gitmeye çalıştı izin vermedim şu andada onu özlüyor bayağı belli etti ağlicak kadar kısık sesle yüksek sesle ötüyor erkek kuşu özlediği çok belli ve dişi kuşum yumurtada. Amacım kendime alıştırmak değil.

Eski kuşuma benzer bulmaya çalışırdım ama yerine başka kuş koymak istemiyor canım. Dişi kuşum psikolojik anlamda etkilenecek cesedini evden çıkarmadan önce eşinin cesedini gördü yanına gitmeye çalıştı izin vermedim şu andada onu özlüyor bayağı belli etti ağlicak kadar kısık sesle yüksek sesle ötüyor erkek kuşu özlediği çok belli ve dişi kuşum yumurtada. Amacım kendime alıştırmak değil.
Kuşlar bu kadar davranıyor mu? ( Daha önce kuş bakmadım. Şaşırdım yani.)

@Muhabbet Kuşu

Kuşlar bu kadar davranıyor mu? ( Daha önce kuş bakmadım. Şaşırdım yani.)

@Muhabbet Kuşu

Maalesef hocam dışarıya çıkarttığımda erkek kuşun konduğu yerlere gidiyor bakıyor dolapların arkasına falan bakıyor elimi çok şiddetli ısırıyor sanki kocamı getir bana dermiş gibi içim yanıyor ah bir dili olsa.

Maalesef hocam dışarıya çıkarttığımda erkek kuşun konduğu yerlere gidiyor bakıyor dolapların arkasına falan bakıyor elimi çok şiddetli ısırıyor sanki kocamı getir bana dermiş gibi içim yanıyor ah bir dili olsa.
@Patrixcs de kuş bakıyor galiba. Benim kuşlar hakkında pek bir bilgim yok, konu öne çıksın diye mesaj yazıyorum.🙂

Geri
Yukarı