Sultan papağanı almalı mıyım?

Hatice Kübra

Picopat
Daha fazla  
Ben kuş bakmayı çok seven biriyim. Hâlihazırda beslediğim 4 muhabbet kuşum var. Ama bir sultan papağanım olsun da çok istiyorum. Ancak 5 kuşa bakmak biraz zor gibi görünüyor. Sultan papağanı ile muhabbet kuşlarım aynı ortamda anlaşabilir mi? Papağanım için 30 cm'lik yedek bir kafesim vardı, o yeterli olur mu? Sultan papağanı bakmanın zorlukları var mıdır?

Bakabilirsin dostum aralarında anlaşabilirler muhabbet kuşundan ayrıca daha fazla ilgi isteyen sosyal bir kuş türüdür kendileri herhangi bir sorunuz olursa cevaplayabilirim teşekkür ederim.

Bir bilgim yok ama YouTube'da bi kadın hem Sultan papağanı hemde muhabbet kuşu besliyordu arada kavga ediyorlardı sanırım ama onun dışında sorun yok gibi görünüyordu 😀.
Sacitk'ı diyorsunuz sanırım. Onu ben de gördüm ama kadının hem imkanı vardı hem de zengindi. Ben ise kendi odamda alerjim olduğu için bakamıyorum, mecbur abimin odasında bakıyorum. Abim de 5 kuşa bakamayız, bu muhabbetler bile odayı çok pisletiyor. Sultan papağanı daha çok pisletir diyordu. Ondan sordum.

Sacitk'ı diyorsunuz sanırım. Onu ben de gördüm ama kadının hem imkanı vardı hem de zengindi. Ben ise kendi odamda alerjim olduğu için bakamıyorum, mecbur abimin odasında bakıyorum. Abim de 5 kuşa bakamayız, bu muhabbetler bile odayı çok pisletiyor. Sultan papağanı daha çok pisletir diyordu. Ondan sordum.
Evet kanalın adı oydu. Eğer abinizin odasında bakıyorsanız ve halihazırda 5 kuşunuz varsa abinizi düşünerek almayabilirsiniz biraz fazla gibi ama sizin kararınız tabii.

Bakabilirsin dostum aralarında anlaşabilirler muhabbet kuşundan ayrıca daha fazla ilgi isteyen sosyal bir kuş türüdür kendileri herhangi bir sorunuz olursa cevaplayabilirim teşekkür ederim.
Ya ben kavga ederlerse papağan büyük olduğu için muhabbet kuşlarıma zarar verir diye korkuyordum. Bir de dışkıları büyük oluyormuş evi çok pisletirlermiş. Bu muhabbet kuşları bile evi çok kirletiyor. Benim için sorun değil temizlerim ama abimin odasında baktığımız için abim pek sıcak bakmıyor.

Dendiği gibi sultan papağanı evi çok mu kirletir?

Evet kanalın adı oydu. Eğer abinizin odasında bakıyorsanız ve halihazırda 5 kuşunuz varsa abinizi düşünerek almayabilirsiniz biraz fazla gibi ama sizin kararınız tabii.
4 kuşum var sultanla 5 olacak ama dediğiniz gibi biraz fazla sanırım 🤔

Ben kuş bakmayı çok seven biriyim. Hâlihazırda beslediğim 4 muhabbet kuşum var. Ama bir sultan papağanım olsun da çok istiyorum. Ancak 5 kuşa bakmak biraz zor gibi görünüyor. Sultan papağanı ile muhabbet kuşlarım aynı ortamda anlaşabilir mi? Papağanım için 30 Cm'lik yedek bir kafesim vardı, o yeterli olur mu? Sultan papağanı bakmanın zorlukları var mıdır?

Bir aralar beslediğim oldu. Kedi ve iki kuş olduğu için tanıdığa vermek zorunda kaldık. Çünkü papağan haliyle bakımı daha zor oluyor. Artı kedi ve fazladan kuş olunca onlara da yazık oluyor haliyle. Onun dışında 30 cm yeterli gelir. Ancak mümkünse biraz daha büyük olursa daha iyi olur. Onun dışında zaten hızlıca alışıyorlar ama tabii biraz can acıtıyorlar. Dikkat etmek lazım. :D bu arada evet muhhabet kuşlarının yanında hiçbir şey. Kirletme konusunda ve ses konusunda sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca muhhabet kuşları ile araları pek iyi olduğu söylenmez. Güvenmeyin fazla.

Bir aralar beslediğim oldu. Kedi ve iki kuş olduğu için tanıdığa vermek zorunda kaldık. Çünkü papağan haliyle bakımı daha zor oluyor. Artı kedi ve fazladan kuş olunca onlara da yazık oluyor haliyle. Onun dışında 30 cm yeterli gelir. Ancak mümkünse biraz daha büyük olursa daha iyi olur. Onun dışında zaten hızlıca alışıyorlar ama tabii biraz can acıtıyorlar. Dikkat etmek lazım. :D bu arada evet muhhabet kuşlarının yanında hiçbir şey. Kirletme konusunda ve ses konusunda sıkıntı yaratacaktır. Ayrıca muhhabet kuşları ile araları pek iyi olduğu söylenmez. Güvenmeyin fazla.
Isırınca kanatacak kadar acıtıyorlar mı? Gözüm korktu şimdi

Yeni konular

Geri
Yukarı