Ölmeden önce yapılacaklar listeniz var mı?

biraz gerçekçi bir liste oluşturacaksak:

1- hayatımı daha düzenli ve zevkli yaşamak (gerçi bunları genellikle yapıyorum ama tam tatmin etmiyor)
2- mutlu olacağım bir mesleği yapmak (buna tam karar vermiş sayılmam ama iki meslek arasında gidip geliyorum. Yakın bir zamanda karar vereceğim.)
3- maksimum 9-10 kişilik gerçek dost grubu oluşturmak (zaten 3-4 tane var. Eklemek nasibimizde varsa eklemek isterim.)
4- hobi amaçlı bir garaj açmak ( bu düşünceyi bir arkadaşımla yıllardır düşünüyoruz. Biraz birikim yapıp oluşturmayı planlıyoruz. Nasipte varsa gerçekleşecek.)
5- maksimum 3-4 araçlık bir şahsi garaj oluşturmak. (şimdi "tek araç neyine yetmiyor?" diyenleriniz olabilir. Fakat her aracın farklı bir hissiyatı vardır ve bu hissi tatmak lazım bence. O yüzden farklı klasmanlarda ve beğendiğim araçları maddi imkanım yettikçe alıp uzun süre saklayıp binmeyi düşünüyorum.)

5 maddeyle açıklamaya çalıştım. Normalde bu 20'ye kadar gider ancak diğerleri bende kalsın. Ayrıca bazılarından emin değilim. Kesin olanlar bu.

8-10 kişilik gerçek bir dost gurubu kurman imkansız hocam imkansız. En fazla sen ve diğer 2 kişi ile gerçek bir dost gurubu kurarsın.

Hocam siz galiba cehennemin en sıcak yerinde yanacaksınız ergenliğinizin başından beri nefes almanız bile haram.
Yapılacaklar listesi falan hiç düşünmedim fakat herhalde ölmeden önce kelime-i şehadet getirmek olur yapılacaklar listem. Şu anki hayat amacım ise üniversite okur iken 4 yıl boyunca ayrı olarak Almanca öğrenmek ve üniversite bittikten sonra Almanya'da yaşamak.

Cünüpluk sadece namaz kılmakta, kur'an okumaya engel oluyor diye biliyorum.

Dosya Ekleri

• Özgürlük-Heykeli-Bileti-ve-Rehberi-1.jpg
    Özgürlük-Heykeli-Bileti-ve-Rehberi-1.jpg
    31,7 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı