Ölmek üzere olan yavru köpeğe ne yapabilirim?

KrofeSSionall

Decapat
Daha fazla  
Bugün yoldayken kese kağıdının içinde yeni doğmuş bir yavru köpek bulduk. Yeni doğmuştu çünkü göbek bağı daha üstünde duruyor. Bulduğumuz da yaşamıyordu hareket etmiyordu. Eve getirip ufak bir kalp masajı yaptık ve kurutma makinesiyle ısıttık. Eldivenin ucuna süt sürüp köpeğe verdik. Şu anda yaşıyor yürümeye çalışıyor. Sürekli olarak annesinin memesini arıyor. Bu köpeğe ne yapabilirim? Veterinere götürsem ne kadar ücret ister? Bütçem çok kısıtlı.

Bu şekilde altına sünger koyup bir kutuya koyduk. Yan tarafına da ısıtıcı koydum. Bilgisi olan birisi ne olur yardım etsin. Ölmesini istemiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230329_225317.jpg
    IMG_20230329_225317.jpg
    50,2 KB · Görüntüleme: 185
Son düzenleme:
İstanbul'da köpek için genel muayene 460 liradan başlıyor.

Makine ile isitmaktansa sıcak su torbasına sarılmış havlu tarzı bir şey kullanırdım ben.

Şu anda yanına ısıtıcı koyduk ısınsın diye. Çok ısınınca kapattık birazdan tekrar açacağım. Hayatta tutabilirsem götürmeye çalışacağım. Muayene sonrası ne kadar ücret isterler acaba?

Hocam biberonla ver sütü. Verirken de sulandır biraz öyle ver. Ilık olsun süt. Yattığı yer de soğuk olmasın.
Şundan sipariş verip su ile karıştırıp kullanabilirsiniz.

Bunun gelmesi 3 gün sürer. Marketlerde veya herhangi bir yerde satılmıyor mu?

Bugün yoldayken kese kağıdının içinde yeni doğmuş bir yavru köpek bulduk. Yeni doğmuştu çünkü göbek bağı daha üstünde duruyor. Bulduğumuz da yaşamıyordu hareket etmiyordu. Eve getirip ufak bir kalp masajı yaptık ve kurutma makinesiyle ısıttık. Eldivenin ucuna süt sürüp köpeğe verdik. Şu anda yaşıyor yürümeye çalışıyor. Sürekli olarak annesinin memesini arıyor. Bu köpeğe ne yapabilirim? Veterinere götürsem ne kadar ücret ister? Bütçem çok kısıtlı.

Bu şekilde altına sünger koyup bir kutuya koyduk. Yan tarafına da ısıtıcı koydum. Bilgisi olan birisi ne olur yardım etsin. Ölmesini istemiyorum.
Sokak hayvanları için belediyenin veterineri var diye biliyorum. Ayriyeten doğru ve güvenilir kaynaklardan yavru köpek bakımıyla alakalı bilgi alabilirsiniz. Bence bir an önce bir veterinere götürmelisiniz uzman veya veteriner değilim ama fazla vakti var mıdır bilmiyorum.

Son düzenleme:
Şu anda yanına ısıtıcı koyduk ısınsın diye. Çok ısınınca kapattık birazdan tekrar açacağım. Hayatta tutabilirsem götürmeye çalışacağım. Muayene sonrası ne kadar ücret isterler acaba?

Bunun gelmesi 3 gün sürer. Marketlerde veya herhangi bir yerde satılmıyor mu?
Hocam o veterinerin insafına kalmış. Umarım kansız birine denk gelmezsiniz.

Isıtıcı da koymazdim ben.

Hiçbir fikrim yok. Ama bence veterinerlerin %99'u yolacak tavuk arıyor. Minimum ücret buyken diğerlerini hayal edemiyorum.

Belediyelerin hepsinin var mı bilmiyorum ama pek bir halta aradıklarını gören yok. Anca sokak köpeği toplayıp aşı yapıyorlar. Açık yarası olan hayvana pansuman yapıyor. Uyuşturucu ilacı verse ben de yaparım pansuman.

Onun köpek olduğuna emin misin? Fotoda yavru kedi gibi duruyor? Başka fotoları var mı?

Bulunduğun semt'in veya şehirin belediye vet. götürebilirsin. Orada sıcak ısıtmalı hasta yerleri var, kedi sütü tozu vs. var.

Yeni konular

Geri
Yukarı