Ölü piksel için değiştirilen ASUS VG249Q tekrar ölü pikselli çıktı

zWiconsW

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar selam 1.5hafta once gibi ASUS VG249Q monitörünü almıştım geldi ve ölü piksel vardı iade ettim şimdi tekrar geldi yine ölü piksel var ama bunu bir sormak istedim ölü piksel testinde sadece mavi renkte siyah ufak bir nokta cıkıyor bir Valorant gireyim dedim sadece marshal silahıyla scop acınca falan geliyor normal olarak ekranda göremiyorum bu durum nasıl bir durum? Hani normal sartlarda ekranda göremiyorum ama üsttede dediğim gibi örnek olarak oyunda scop acıyorum cıkıyor ulan dedim bir operator ile scop acayım bu sefer ölü pikseli göremedim ilginç.

Ölü pikseller ileride çoğalabiliyor bence riske girme tekrar değiştirmeyi ve ya iade etmeyi dene.

@Ömer4872 Komik bir şey mi söyledim ? Konu hakkında bilginiz yoksa araştırmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Ölü pikseller ileride çoğalabiliyor bence riske girme tekrar değiştirmeyi veya iade etmeyi dene.

@Ömer4872 komik bir şey mi söyledim? Konu hakkında bilginiz yoksa araştırmanızı öneririm.

Hocam peki bu oyunda 1 silahi acınca ölü piksel cıkması diğerlerinde cıkmaması nasıl oluyor bu ve normaldede göremiyorum ekranda mavi olması lazım Full.

Ölü pikseller ileride çoğalabiliyor bence riske girme tekrar değiştirmeyi veya iade etmeyi dene.

@Ömer4872 komik bir şey mi söyledim? Konu hakkında bilginiz yoksa araştırmanızı öneririm.

Piksel çoğalabiliyor dediniz fakat çoğalmayadabilir olasılık dahilindedir kesin bir sonuçla çoğalır diyemeyiz yani ölü piksel diğerlerine bir şey yapmaz fakat sonradan diğer pikseller kendiliğinden ölebilir fakat bunun ölen pikselle hiçbir alakası yoktur bir de ölü piksel köşelerde ve 1 tane ise kullanın bence derim.

Piksel çoğalabiliyor dediniz fakat çoğalmayadabilir yani ölü piksel diğerlerine bir şey yapmaz fakat sonradan diğer pikseller kendiliğinden ölebilir fakat bunun ölen pikselle hiçbir alakası yoktur bir de ölü piksel köşelerde ve 1 tane ise kullanın bence derim.
İlk olarak bende zaten çoğalabiliyor dedim yani kesinlik belirtmedim ve çoğalma olasılığı ölü piksel varken daha da artıyor ikinci olarak da monitörün ortasında olduğunu belirtmiş scope açtığında görüyorum diye belirtmiş.

Piksel çoğalabiliyor dediniz fakat çoğalmayadabilir olasılık dahilindedir kesin bir sonuçla çoğalır diyemeyiz yani ölü piksel diğerlerine bir şey yapmaz fakat sonradan diğer pikseller kendiliğinden ölebilir fakat bunun ölen pikselle hiçbir alakası yoktur bir de ölü piksel köşelerde ve 1 tane ise kullanın bence derim.

Maalesef tam ortada 😆

İleride keşke değiştirseydim dememek için şimdi değiştirmenin en mantıklı seçenek olduğunu düşünüyorum, tabii son karar sizin.

Geri
Yukarı