Ölü piksel ne kadar önemli?

Tribalsatak

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
AOC G2260VWQ6 75Hz, Full HD, FreeSync destekli monitöre sahibim. Teknosa'dan almıştım. Monitörü alalı yaklaşık bir buçuk ay, kullanmaya başlayalı ise iki hafta filan oldu. İlk aldığımda yoktu, fakat bugün bir tane ölü piksel fark ettim. Acaba bunu ne derece önemsemeliyim? Garantisi var fakat, AOC beş ölü pikselden azını garanti kapsamına almıyormuş diye duydum. Bu ölü pikselin monitöre bir zararı olur mu? Bir ölü piksel belirmesi daha çok ölü piksele işaret midir?

Not: Monitör mouse'u hareket ettirince, klavyede yazı yazarken vb. masada sallanıyor. Acaba bu sallanmalar yüzünden ölü piksel ortaya çıkmış olabilir mi? Bu hafif sallanmaların monitöre bir zararı olur mu?

O ölü piksel git gide büyüyedebilir. Kayboladabilir. O monitör zaten ölü piksel canavarı. 10 tane modelinden 7 8 tanesi böyle oluyor. Ben genede şansımı deneyip gönderirdim. Kaybedecek bir şeyin yok. Sallanma yüzünden ölü piksel oluşmaz herhalde. Sallanıyorsa duvara monte et derim.

Aldığınız yer ile görüşüp durumu anlatın. Ancak servise gitse dahi tek vida oynamadan geri gelecektir. En az 5 ölü piksel olmalı kelimesine aldanmayın. Yasal yollara baş vuracağınızı belirtin. 1 tane dahi olsa ayıplı üründür. Buradan detaylı olarak bilgi alın.
TV’de ’ölü piksel’ oyunu bozuldu

Arkadaşın Laptobunda çıktı siz düşünün. Çocuk oyunda FPS göremiyordu yukarda solda. Ölü pixel varsa değişmeli ekranda her yer gözükürken o tarafta bir şey görmemek saçma bir şey.
Bendeki çok minik ya. Beni rahatsız etmiyor. Farketmiyorum bile. Sadece ilerde bir sıkıntı olur mu diye düşünüyorum.

Nasıl sallanıyor? Masan mı kötü? Bir şey olmaz ama seni rahatsız eder.
Masamın yarısı halının üzerinde, diğer yarısı parkede. O yüzden biraz sallanıyor. Hani devrilcek gibi değil tabiki ama klavye-mouse kullanırken bile hafif derecede sallanıyor. Oyundayken filan farketmiyorum zaten sallandığını. Hasar oluşturmasın da bu da çok etkilemez beni. :D

Valla sıkıntısı varsa değişmeli, siz bilirsiniz çünki arkadaşımdaki ölü piksel kendiliğinden 1 ay yok oldu. Sonrasında öncekine göre yaygın bir şekilde çıktı. Garantisi olmadığı için veremez.

Bu arada çok üzüldüm. Teknosadan almışsınız, başınız çok ağrıcak. Toshiba Laptop almıştım. Oradan biliyorum garantiye kendiniz götürüceksiniz onlar göndermicek. Garanti kadar para göz tanımadım. Adamlar bana W10 format 60 TL dedi. 1 ay sonra 120 oldu, sonra dedim geçen 60 tı adam da ha 60 TL ver sen o zaman dedi. Bu arada işletim sistemi zarar gördüğünden attırdım. Virus falan yoktu :)

Geri
Yukarı