Ölü piksel testi dışında test yapılmalı mı?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar şükürler olsun ölü pixel testinde herhangi bir ölü pixel çıkmadı onun dışında yapmam gereken test var mı acaba?

Ghosting ve ışık sızması testleri yapın.

Ghosting için:

Işık sızması testleri için:

Bence ışık sızması testinin bir önemi yok hocam. Bu monitörü 2. kez alışım (G24F-2) ikisinde de IPS Glow var, panel IPS sonuçta. Bu fiyata 180Hz 24inç monitör alıyoruz gayet normal.

Edit: Backlight Bleed değil de IPS Glow'dan bahsediyoruz sandım özür. Aralarında fark var.

Bence ışık sızması testinin bir önemi yok hocam. Bu monitörü 2. kez alışım (G24F-2) ikisinde de IPS Glow var. Bu fiyata 180Hz 24inç monitör alıyoruz gayet normal.

Edit: Backlight Bleed değil de IPS Glow'dan bahsediyoruz sandım özür.
ışık sızması bence önemli kabul edilebilir düzeyin üstünü iade etmemiz lazım

Ghosting ve ışık sızması testleri yapın.

Ghosting için:

Işık sızması testleri için:

Hocam TestUfo'da herhangi bir takılma olmadı zaten FreeSync'de açtım . Diğerinde de bir sorun yok gibi gözüküyor .

Işık hemen hemen her LCD panelde sızar boşuna onu test etme bence. Ghosting ise VA aldıysan zaten olacak. Ölü piksel yeterli.
Haklısınız ölü pixel yok şükür.

Işık hemen hemen her LCD panelde sızar boşuna onu test etme bence. Ghosting ise VA aldıysan zaten olacak. Ölü piksel yeterli.
alınan ürünün sorunsuz olmasını beklemek müşterinin hakkıdır. eğer detaycı biri ise arkadaş ışık sızmasının da düzeyi çok yüksek ise değişimini yapabilir sonuçta para verilerek hizmet satın alıyoruz. ufak tefek sızmadan bahsetmiyorum tabi ki ama benim başıma geldi monitörde güneş açıyormuş gibiydi iade ettim yenisini aldım monitörde şu an ışık sızması yok memnunum

alınan ürünün sorunsuz olmasını beklemek müşterinin hakkıdır. eğer detaycı biri ise arkadaş ışık sızmasının da düzeyi çok yüksek ise değişimini yapabilir sonuçta para verilerek hizmet satın alıyoruz. ufak tefek sızmadan bahsetmiyorum tabi ki ama benim başıma geldi monitörde güneş açıyormuş gibiydi iade ettim yenisini aldım monitörde şu an ışık sızması yok memnunum
Hayır hocam köşelerde az miktarda oldu şu an ama güneş direkt monitöre vurduğu içindir muhtemelen çok memnun kaldım monitörden .

Yeni konular

Geri
Yukarı