Ölü pixel sorun oluşturur mu?

TheKhione

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci:D
Merhaba arkadaşlar ben bu monitörü aldım https://www.hepsiburada.com/asus-vp249qgr-238-144hz-1ms-analogdisplayhdmi-freesync-full-hd-ips-monitr-p-HBV00000RRJ7L?magaza=BETA+PLUS+TEKNOLOJİ&url_src=and-product-detail pixel testine soktuğumda;

Screenshot_2023-05-09-20-12-37-135_com.miui.gallery.jpg

Böyle bir sonuç aldım tam da ölü pixel değil solmuş gibi sorun olur mu?

Artma ihtimali de var, ayrıca bir ürünün tam fiyatını ödeyip arızalı şekilde kullanmak da hata bence. Tam fiyatını ödediğiniz bir ürün size tam deneyim sunmalı.

Ne olur ne olmaz iade edebiliyorsanız iade edin ileride sıkıntı yaratmasın.

Şu anda sadece ölü pixelleri ve ghosting i test etme şansım oldu. Bir oyuna girip test etmedim. Zaten küçücük bir yerin de belli olacağını sanmıyorum. Oyunda gözüme çarparsa iade ederim. Çarpmazsa etmem hocam.

Bir şey olmaz. Eğer artmıyorsa sorun yok. Ben çok kez ekran değişimine götürdüm. Birinde çok fazla ölü piksel vardı ve iki günde arttılar. Artacağı varsa hemen artıyor zaten. Şu anda da 3 ölü piksel var ama ocak ayından beri artmadı.

Bana çok hatalı pixelmiş gibi gelmedi. Toparlayabilir. Oyun film filan da oluyor mu?
Bende de var bu soluktan. Ölü gibi ama yarı saydam oluyorlar.

Bir şey olmaz. Eğer artmıyorsa sorun yok. Ben çok kez ekran değişimine götürdüm. Birinde çok fazla ölü piksel vardı ve iki günde arttılar. Artacağı varsa hemen artıyor zaten. Şu anda da 3 ölü piksel var ama ocak ayından beri artmadı.

Bende de var bu soluktan. Ölü gibi ama yarı saydam oluyorlar.

Teşekkür ederim bilgi için hocam 😃

Geri
Yukarı