Bir adet ölü pixel sorun olur mu?

Nahz

Kilopat
Monitörüm de sadece koyu mavi renkte bir adet ölü pixel var. Aslında çok da rahatsız etmiyor. Şimdi değişim veya iade talebi oluşturursam 20 iş günü içerisinde bana ulaşacakmış. Açıkçası o kadar süre bekleyemeyeceğim. Sizce ileride sorun olur mu? Çoğalma gibi sorunlardan bahsediyorum.

Kesin bir şey söylenemez elinde fırsat varken git yaptır.
Arkadaş beklemek istemediğini söylemiş. Büyük ihtimal canlı ders veya toplantı vs. gibi sebeplerden. Ama eğer sadece oyun için kullanıyor ise hem fikiriz.
Bugün elime ulaştı fakat test yaparken yakaladım. Şimdi gelmesi 1 hafta sürdü, giderse 3 hafta daha beklemek zorunda kalacağım.
Eğer sadece oyun oynuyor iseniz bence fırsat varken garantiye verin.

Çoğalma sorunu olma ihtimali var olmama ihtimali de var. Ben olsam götürürdüm ileride çoğalırsa yine uğraşacaksınız. Hatta bazı markalar belirli bir ölü pixel sayısından sonra garanti kapsamına almıyor.
Eğer 1-2 hafta çok önemli bir işiniz varsa kullanın sonrasında gönderebilirsiniz. Ama en kısa zamanda göndermenizi tavsiye ederim.

Kuzenle İtopya'dan 2 tane MSI monitör aldık. Benimkinde bir sorun çıkmadı. Onun monitöründe 1 adet ölü pixel çıktı. Rahatsız etmiyor diye garantiye yollamadı. İleride çoğalma olursa garantiye gönderecek. En azından sıfırı gelmiş olur. Bence seni rahatsız etmiyorsa gönderme.

Geri
Yukarı