Ölüm haberine hazır mısınız?

Yakın vakitte nenemi kaybettim. Eksikliğinin farkındayım ama hissedemiyorum.

Ben sana anlatayım. Bir sürü yakınını kaybettim. 3'u çok yakınım hepsi COVİD'den. İlk anneannemi kaybettim. Doktorlardan her gün haber alıyorduk. Her yastığı başımıza koyduğumuz da acaba yarın ne olacak düşünüp uyuyorduk. Her telefon geldiğinde korkuyorduk. Ölüm haberini duymaktan entubeye alınmıştı ve ağırlaşinca vefat etti. Ardindan Dedem de entube oldu. Onda da her telefon geldiğinde korkuyorduk. Çok kötü bir şey ölüm haberi beklemek. 2 gün önce de diğer dedemi kaybettim. Son zamanlar da ölüm haberi almaktan, mezar görmekten psikolojim iyice bozuldu. Çok kötü bir duygu Allah kimseye yaşatmasın.

Selam arkadaşlar, şu an bir yakınınız ölse alacağınız habere hazır mısınız? Her gece yatmadan önce ölüm haberi alsam nasıl davranacağım konusunda nasıl davranacağım konusunda düşünüyorum, benim gibi olan var mı?

Ben her gün kendimi böyle senaryolara alıştırmaya çalışıyorum. Ama çok üzülürdüm, hazır değilim.

Hazırım diyebilirim en fazla annem, babam, abim vefat ederse sıkıntı yaşarım onu da en fazla birkaç ay içinde tamamen atlatırım. Onun dışında yakın zamanda birçok yakınım vefat etti ama pek etkilemedi.

Geri
Yukarı