Ölümsüzlük üstün teknolojiler ile gerçek olabilir mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 342
  • Görüntüleme 13B
Zorlamayın. Ölümsüzlük mümkün değil.

Fazla film izlemek zararlıdır. Bazı arkadaşlarımız çok süper kahraman ya da gelecek filmleri izlemiş.

Transhumanizim ile mümkün olabilir belki de şu an bunları tartışmak çok gereksiz ve erken, ayrıca bunun milyonlarca etik olarak tartışılması gereken şeyleri var, her insan buna aynı anda erişebilecek mi? Yoksa sadece zenginler ve güçlü insanlar mı erişecek?

Geçmişte imkansız dediğimiz şeyler şu anki gerçeklerimiz. Yani ben olabileceğini düşünüyorum. Bilgisayar ile insan vücudunun birleşeceğini düşünüyorum.

Gelişen teknoloji ile bilincimiz dediğimiz kavramı teknolojiye aktarabilirsek bir nevi ölümsüz olabiliriz. Lakin tartışılan konu ölümsüzlük değil; bu teknoloji yüzünden ortaya çıkacak durumlar. Bunun ana sebebi aktarılan bilincin kopyalanması veya bireyin kendi dışında başka bir kendisi olması. Tabi bu durumlar şu anlık sadece bilim kurgu yapımlarına görebildiğimiz şeyler.

Ayrıca konu başlığı ile verdiğiniz cevaplara dikkat edin. Konunun amacından sapmamaya çalışın. Bu sayede düzgün bir ortamda tartışabiliriz.

Fazla film izlemek zararlıdır. Bazı arkadaşlarımız çok süper kahraman ya da gelecek filmleri izlemiş.
Yaşam süreleri eski zamanlardan bu yana gitgide artmış ve büyük ihtimalle yakın zamanda büyük önlemler alınmazsa düşüşe geçebilir. Birçok hastalığın çaresi bulunuyor neden mümkün olmasın ki :).

Yaşam süreleri eski zamanlardan bu yana gitgide artmış ve büyük ihtimalle yakın zamanda büyük önlemler alınmazsa düşüşe geçebilir. Birçok hastalığın çaresi bulunuyor neden mümkün olmasın ki :).
Ölümzüslük gerçek olamaz. Olsa bile bunun sonuçları çok ağır olur.

Geri
Yukarı