OEM Windows Lisansı, Format Atınca Silinir mi?

Computergeek

Decapat
Arkadaşlar linkteki ürünü almayı düşünüyorum fakat sitelerindeki numarayı aradığımda format atarsanız Windows silinir dediler. Böyle bir ihtimal var mı? İnternet'ten araştırma yapınca silinen bir Windows lisans türü bulamadım. Ben buna ek olarak bu mağazadan 1 kez daha key almıştım, eğer daha güvenilir ve fiyat olarak daha uygun bir yer varsa oradan da alabilirim.

ePttAVM - Microsoft Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans Key

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni attım daha silinmedi. Ama mesela kodu home olarak aldıysanız home olarak devam ettirmeniz lazım formatta. Bende yazılım budurdan aldım havale olarak alınca işlem biraz uzun sürüyor bilginize.

Eğer yanılıyorsam arkadaşlar düzeltecektir:

Eğer sistem içerisindeki recovery bölümünden format atarsanız lisansınız kaybolmaz. Ancak tüm sürücüleri silip sıfırdan bir kurulum yaparsanız kurulum sırasında veya sonra bir key girerek lisansı etkinleştirmeniz gerekir. Bilgisayar üzerindeki etikette windows çıkartması olur ve üzerinde de lisansın key'i yer alırsa bu key ile yine etkinleştirme yapılabilir. Tabii aynı windows sürümü olmak koşuluyla (home, pro vb).

Arkadaşlar linkteki ürünü almayı düşünüyorum fakat sitelerindeki numarayı aradığımda format atarsanız Windows silinir dediler. Böyle bir ihtimal var mı? İnternet'ten araştırma yapınca silinen bir Windows lisans türü bulamadım. Ben buna ek olarak bu mağazadan 1 kez daha key almıştım, eğer daha güvenilir ve fiyat olarak daha uygun bir yer varsa oradan da alabilirim.

ePttAVM - Microsoft Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans Key

Her ihtimale karşı sistemin de ki key'i bul ve bir kenara yaz. Format sonrası aynı key ile etkinleştirirsin.

Windows 10 ürün anahtarı öğrenme cmd kodu:
wmic path softwarelicensingservice get OA3xOriginalProductKey

Yeni konular

Geri
Yukarı