Ömrü dolan sabit disk için tavsiyeler

mrbykutay

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar artık yetti ama yeni HDD almaya param yok Hard Disk Sentinel diye bi programdan kontrol ettim ve HDD %12 Healt diyor. Kalan ömrüne ise 16 gün diyor tabi hakkını verdi ona lafım yok ama PC darboğaz oluyor diye baya üzülmüştüm. Oyunlarda falan hep drop yiyiorum HDD'den dıt diye ses gelip kitleniyor tavsiyenizi bekliyorum. Her hangi yazılım yardımcı olacak faydası olur. Her yararlı yorum için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleyen: Moderatör:
O harddiske yapabileceğin hiçbir şey yok. Donanımsal olarak bad sectorler var ve düzeltmen mümkün değil. Uygulayabileceğin en etkili iki yazılım var. Öncelikle MaxBlast 4 ile 35 geçişli zero fill biçimlendirmesi yapacaksın. İşlem süresi harddiskin yazma hızına göre değişir. Arızalı olduğunu düşünürsek ve 2 TB boyutu ele alırsak 2 günden fazla sürecektir. İşlem bitince HDD Regenerator ile bad sector köprüleme işlemi yapacaksınız. İşe yarayacak üçüncül bir yazılım yok. Kolay gelsin.

Harddisklerin çabuk arızalanmasının nedenleri ve çözümleri

Dikiz aynasına asın o diski. Herkes cd asar, sizin ayrı bir havanız olur. :D
Şaka bir yana, o diskten hayır gelmez. İçinde önemli belgeleriniz varsa başka bir yere kopyalamanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı