Ön fan sesli çalışmaya başladı

Parti Şapkası

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 yıldan beri sorunsuz kullanmakta olduğum ön fan durduk yere sesli çalışmaya başladı. Çıkarıp tozunu temizleyip geri taktım ama sonuç değişmedi. Neden aniden gürültü çıkarmaya başlamış olabilir? Değiştirmek gerekiyorsa yeni fan önerisi yapabilirsiniz.

Kullanmakta olduğum fan bu: Rampage JBT-21 120*120*25mm 21adet RGB Ledli Kasa Fanı Fiyatı

@Parti Şapkası Ben WD-40 tavsiye ederim, çünkü kendi yaptığım ölçümde DC12 V iletmediğini gördüm.

Fanı sök, göbeğine bolca WD-40 sık, fazlasının süzülmesini bekle, kurula tak. Kokusundan ötürü balkon/camın önünde yapmanın öneririm.

Aynı işlemi makine yağı için yapabilirsin. Sıkıntı olmaz.

@Ulunay Anladım. Peki göbek kısmına nasıl uygulanıyor? Az önce bir videoda etiket kısmını çıkarıp, oradaki ufak kısma yağ döküp, fanı biraz elle çevirdikten sonra etiketin geri takıldığı şeklinde bir uygulama izledim. Bu şekilde mi yapılıyor?

@Ulunay Anladım. Peki göbek kısmına nasıl uygulanıyor? Az önce bir videoda etiket kısmını çıkarıp, oradaki ufak kısma yağ döküp, fanı biraz elle çevirdikten sonra etiketin geri takıldığı şeklinde bir uygulama izledim. Bu şekilde mi yapılıyor?
Evet.

@Parti Şapkası Ben WD-40 tavsiye ederim, çünkü kendi yaptığım ölçümde DC12 V iletmediğini gördüm.

Fanı sök, göbeğine bolca WD-40 sık, fazlasının süzülmesini bekle, kurula tak. Kokusundan ötürü balkon/camın önünde yapmanın öneririm.

Aynı işlemi makine yağı için yapabilirsin. Sıkıntı olmaz.

Katılıyorum, wd-40 kullanıyorum ben de ve daha etkili. Etiketi fön ile ısıtıp daha rahat sökebilirsin. Eğer yırtılırsa veya yapışmaz ise bant da aynı işlevi görecektir.

Gittim makine yağı aldım. Eve gelip fanı söküp ön yüzündeki etiketi fön makinesi ile ısıtıp çıkardım fakat açıklık orada değilmiş arka yüzündeymiş. Oradaki etiketi de çıkarıp 1-2 damla damlatıp kapattım ve biraz döndürüp geri taktım. Fakat şunu söyleyebilirim, gürültüyü %10 ila %20 arası azalttı sadece. Şu an hala rahatsız edici boyutta.

Gittim makine yağı aldım. Eve gelip fanı söküp ön yüzündeki etiketi fön makinesi ile ısıtıp çıkardım fakat açıklık orada değilmiş arka yüzündeymiş. Oradaki etiketi de çıkarıp 1-2 damla damlatıp kapattım ve biraz döndürüp geri taktım. Fakat şunu söyleyebilirim, gürültüyü %10 ila %20 arası azalttı sadece. Şu an hala rahatsız edici boyutta.
Zaten çok büyük bir fark beklemeyin, içerisini temizlediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı