Ön lisansta 4 dersten kalmak

Alifg

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar programcılığı 2. sınıf öğrencisiyim ve 3 vizeye giremedim üstüne de girdiğim Online vize sınavını öğretmenin kişisel mail adresine gönderdiğim için ondan da kalmış gözüküyorum. Ailem mezun olmamı bekliyor ama bundan 1 ay sonra onlara bunu nasıl açıklayacağım bilmiyorum. Bir tavsiye verebilecek var mı? Bunu nasıl anlatabilirim? (Sınavlara girmeme sebeplerimin başında annemin kalp krizi geçirmesi vardı.)

Bilgisayar programcılığı 2. sınıf öğrencisiyim ve 3 vizeye giremedim üstüne de girdiğim Online vize sınavını öğretmenin kişisel mail adresine gönderdiğim için ondan da kalmış gözüküyorum. Ailem mezun olmamı bekliyor ama bundan 1 ay sonra onlara bunu nasıl açıklayacağım bilmiyorum. Bir tavsiye verebilecek var mı? Bunu nasıl anlatabilirim? (Sınavlara girmeme sebeplerimin başında annemin kalp krizi geçirmesi vardı.)
Öncelikle geçmiş olsun. Vizeye girilmediği zaman finale’de girilmiyor bizim okulda. Öğrenci işleriyle bu konuyu konuştunuz mu? Mazeret sınavları oluyor çünkü onu da kaçırmışsınız.

Öncelikle geçmiş olsun. Vizeye girilmediği zaman Finale'de girilmiyor bizim okulda. Öğrenci işleriyle bu konuyu konuştunuz mu? Mazeret sınavları oluyor çünkü onu da kaçırmışsınız.

Finallere girdim ama pek bir anlam ifade etmedi gibi yani artık çözümü yok kaçınılmaz son ile karşı karşıyayım ve teşekkür ederim.

Ah be kardeşim lisede sınıfta kaldım uzaklaştırma aldım, üniversitede 3.sınıfın sonunda 1 yıl uzaklaştırma aldım tekrar sınava girerek daha iyi bir bölüm kazandım, okulu ilk 10 da bitirdim. Seninki de dertmi işletme mezunu olarak bugün açıktan ikinci üniversite okuyorum sıkma canını acelesi yok okulun.

Ah be kardeşim lisede sınıfta kaldım uzaklaştırma aldım, üniversitede 3.sınıfın sonunda 1 yıl uzaklaştırma aldım tekrar sınava girerek daha iyi bir bölüm kazandım, okulu ilk 10 da bitirdim. Seninki de dertmi işletme mezunu olarak bugün açıktan ikinci üniversite okuyorum sıkma canını acelesi yok okulun.

Ailen çok fazla şey beklediğinde onları hayal kırıklığına uğratmak bitiriyor beni 20 yaşıma geldim hiçbir başarım yok evde yemekte bile utanıyorum.

Bilgisayar programcılığı 2. sınıf öğrencisiyim ve 3 vizeye giremedim üstüne de girdiğim Online vize sınavını öğretmenin kişisel mail adresine gönderdiğim için ondan da kalmış gözüküyorum. Ailem mezun olmamı bekliyor ama bundan 1 ay sonra onlara bunu nasıl açıklayacağım bilmiyorum. Bir tavsiye verebilecek var mı? Bunu nasıl anlatabilirim? (sınavlara girmeme sebeplerimin başında annemin kalp krizi geçirmesi vardı.)

Geçmiş olsun öncelikle üniversiteden anlamam ama psikolojik açıdan konuşucak olursak önce yanına 1 bardak su al annene Allah korusun bir şey olma ihtimaline karşı yavaş yavaş konuş alıştıra alıştıra sakince söyle oda seni anlar.

Rabbim sana kolaylıklar versin.

Ailen çok fazla şey beklediğinde onları hayal kırıklığına uğratmak bitiriyor beni 20 yaşıma geldim hiçbir başarım yok evde yemekte bile utanıyorum.

Ben 24 yaşında bitirdim okulu. Hayat boyu öğrenme devam ediyor, 31 yaşıma gireceğim yakında, ikinci üniversite okuyorum bir işe yarayacak mı pek sanmıyorum şu anki lisans diplomam bile bir şey ifade etmiyor ülke şartlarında. Senin durumunu çok iyi anlıyorum bende yaz tatillerinde eve gelir sofrada bir garip olurdum ailenin senden beklentisi ne yönde ? Senin iyiliğin için mi yoksa elalem davası mı bu çok önemli? Genelde bizim insanımız o ne der bu ne der davasına yaşadıkları için sinir bozucu oluyor eğer sizinkinlerin de böyleyse canın ne isterse onu yap hiç sıkıntı yapma.

Geri
Yukarı