Rehber Ön ödemeli kartların avantajları ve dezavantajları

Mansion

Hectopat
Makaleler
12
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Lojistik
Türkiye'deki ön ödemeli kart rehberi:

Hangi ön ödemeli kart tercih edilmeli? Avantajları neler? Onlardan bahsedeceğiz.
(*): Detaylarına lütfen göz atın.

Ücretler&LimitlerPapara Black CardToslaİninalPaycellSanal Paycell
Kart Fiyatı:Black Card için ücretsizİsme özel 10TL
Market, E-Ticaret alımlarına 5TL
Normal İninal kart:5TL
Çipli temassız özellikli:10TL
5TL-10TL arasıÜcretsiz
Hesap açılışı:ÜcretsizÜcretsizÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Kullanım ücreti:ÜcretsizÜcretsizÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Para yatırma:Ücretsiz*ÜcretsizÜcretli&Ücretsiz*Ücretli&Ücretsiz*Ücretli&Ücretsiz
Para çekme:Ücretsiz*ÜcretsizÜcretli (%1.15’i + 1,04 TL)Ücretli*Yok
IBAN transfer:ÜcretsizÜcretsiz*ÜcretsizÜcretsiz
Aynı karttan aynı
karta para gönderme:
ÜcretsizÜcretsizÜcretli (1TL)ÜcretsizÜcretsiz
Fatura ve diğer ödemeler:ÜcretsizYokÜcretsizÜcretsizÜcretsiz
Aylık kullanım ücreti:YokYok2TL (kullanılmadığında
kesilmez.)
İnaktif kart üyelik
ücreti (Bir önceki ay
işlem harcama veya
finansal işlem yapmayan
kartlardan alınır 1TL)
Yok
QR Kodla ödeme:Var*Var*Var*Var*Var*

Papara Black Card:
Para yatırma:

ilk 500 TL 5 işlem sonrası(ücretsiz para yatırma hakkını toplam 5 işlemde kullanabilirsin.): %1+1TL
500 - 1000 TL arasıaylık ATM'den para yatırma hacmin bu aralığa geldiğinde uygulanır: %1
1000 TL üzeriaylık ATM'den para yatırma hacmin bu aralığa geldiğinde uygulanır: %2

Para çekme:

500TL'ye kadar ücretsiz(5 kereye kadar sonrası için: %1+1TL) çekme imkanı sunuyor.
500-1000TL arası: %1.
1000TL-2000TL: %2.
2000TL ve üzeri: %3.
Yurt dışı ATM para çekme:%1(500 TL'ye kadar olan işlemlerde 5,00 TL olarak uygulanır.)

Avantajları&Dezavantajları:

Birçok yerde %50 indirim sağlıyor Spotify, Netflix, YouTube Premium gibi yerlerde belli bir miktara kadar yarı miktarını geri ödüyor. Sağlayan programın adı cashback. Uygulaması sade şık ve anlaşılır. Sanal kart çok rahat bir şekilde oluşturmanız mümkün.

Detaylar:

Papara Black Card'a puanım: 10/10

Tosla:

Çok fazla yerde indirim mevcut. Her yerde indirimim geçsin derseniz bu karta sahip olun derim. Uygulaması biraz karışık fakat
Alışıldıktan sonra basit. :D
Detaylar:

Tosla karta puanım:10/9

ininal:

Çok kısıtlı avantajları mevcut genelde işinize yaramayacak bilinmedik yerlerden kampanya veriyor. Nadir olarak arada veriyor iyi kampanyalar. Çok fazla ücret kesimi var. Uygulaması hoş değil. E-pin,oyun satın alımları gibi oyuncuları yönelik şeyler çok var.

Detaylar:

ininal Kart'a puanım:10/4

Paycell:
Para yatırma hakkında detay:

Paycell uygulaması-kredi kartı: Yüklenecek tutarın %1'i
Paycell uygulaması-debit kart: Ücretsiz
Tüm banka ATM'leri (bsmv hariç): 1 TL + %1
Banka hesabından EFT (banka komisyonu hariç): Ücretsiz
Banka hesabından havale: Ücretsiz
Bakiye yükleme ücreti - Turkcell mağazaları (nakit işlemler için): Ücretsiz
Bakiye yükleme ücreti - Turkcell mağazaları (Kredi/banka kartları ile 50 TL'ye kadar): 0,99 TL
Bakiye yükleme ücreti - Turkcell mağazaları (Kredi/banka kartları ile 50 – 100 TL arası): 1,99 TL
Bakiye yükleme ücreti - Turkcell mağazaları (Kredi/banka kartları ile 100 TL üstü): 1 TL + %1, 5
Bakiye yükleme ücreti - şok marketler: 1 TL

Kısaca söylemek gerekirse Turkcell operatör (SIM kart) kullanan kullanıcılara çok faydası var. Puan kazanımları puanlar ile internet, Spotify, e-pin gibi birçok şey alınabiliyor. Fakat aylık kullanım ücreti inaktiflik ücreti gibi dezavantajları var. Avantajları dezavantajlarını kapatıyor ama. Çok detaylı bir uygulaması var ve bazıları için çok iyi özellikleri mevcut.

Detaylar:

Paycell karta puanım:10/7

Paycell sanal kart:

Kart olmadığı için pek değerlendirme yapamayacağım. Paycell fiziksel karttaki kadar ücret kesilmemesi avantajı, dışarıda kullanamama dezavantajı var. Çok detaylı bir uygulaması var ve bazıları için çok iyi özellikleri mevcut. Kartı dışarıda kullanmayacaklar için güzel bir sanal kart.

Detaylar:

Paycell sanal karta puanım:10/6

Bu kartların hepsini kullanmış biri olarak net olarak en güzeli Papara ve Tosla'dır, ikisi müthiş kapışırlar fakat bence galibiyet Papara'ya ait.:)
Limit ücret kısımlarının bazılarının detayını veremedim, fakat link bıraktım oradan daha iyi ve daha detaylı anlayacağınızı düşünüyorum. Umarım faydalı olmuştur rehber. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
En kullanışlı ve zahmetsiz olanı sanırım Papara kart. İninal kullanmaya başladım fakat o kadar da beğenmedim. Para yükledim anında 2 TL çekti, madem online, masrafsız neden her ay 2 TL alacaksın ki?

Ben de Papara 10/10 diyorum biraz daha kampanya yaparlarsa zirvede olur. Ayrıca Enpara da var fakat esprisi kalmadı. Kampanyaları değiştirip duruyorlar ve ciddi manada para harcaman lazım ki hediye vs alabilesin.

En kullanışlı ve zahmetsiz olanı sanırım Papara kart. İninal kullanmaya başladım fakat o kadar da beğenmedim. Para yükledim anında 2 TL çekti, madem Online, masrafsız neden her ay 2 TL alacaksın ki?

Ben de Papara 10/10 diyorum biraz daha kampanya yaparlarsa zirvede olur. Ayrıca Enpara da var fakat esprisi kalmadı. Kampanyaları değiştirip duruyorlar ve ciddi manada para harcaman lazım ki hediye vs alabilesin.

Aynen öyle. :)

İninal'ın tek + yanı kredi kartı ile para yatırabilme özelliği.

Evet. Fakat başka ön ödemeli kartlarada yatırılabiliyor.

Tamda bugün Papara dışında hangileri var diye düşünüyordum iyi oldu rehber :). Ininal'ı yıllar önce kullanmıştım tavsiye etmem kimseye. Papara kullanıyorum şuan, Tosla düşünüyorum birde. Sizce açtırmaya değer mi Papara'nın yanına?

Tam da bugün Papara dışında hangileri var diye düşünüyordum iyi oldu rehber :). Ininal'ı yıllar önce kullanmıştım tavsiye etmem kimseye. Papara kullanıyorum şu an, Tosla düşünüyorum bir de. Sizce açtırmaya değer mi Papara'nın yanına?

Değer. Çok fazla kampanyası mevcut.
En kullanışlı ve zahmetsiz olanı sanırım Papara kart. İninal kullanmaya başladım fakat o kadar da beğenmedim. Para yükledim anında 2 TL çekti, madem Online, masrafsız neden her ay 2 TL alacaksın ki?

Enpara'yı koymayı düşündüm ama hiç kullanmadığım için ve hakkında hiç detay bilmediğim için koymadim. Zaten dediğiniz gibi esprisi kalmadı.

Son düzenleme:
10/9 diye bir şey yoktur. 10/4 diye bir şey de yoktur. 10/7 diye bir şey de yoktur. Doğruları sırasıyla 9/10, 4/10, 7/10 olacaktır.

Olabilir. Anladınız siz işte. :)

En iyisi Papara, daha bol ve değişik kampanyalarda Tosla'da var iki kartında bulunması en iyisi olur. Güzel Rehber :)

Teşekkürler. :)

Geri
Yukarı