Önceden yediğim virüsün adı var mı?

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, 6-7 yıl önce GTA San Andreas oynadığım eski bir laptopum vardı. O zaman ne indirdiğimi hatırlamıyorum ancak virüs bulaştırmıştım.

Virüs, "Why didn't you celebrate Elizabeth's birthday?" ("Neden Elizabeth'in doğum gününü kutlamadın" gibi bir şey söylüyordu İngilizce olarak ama Türkçe'ye çevirmiştim o aklımda kalmış yani şuan ekranda yazdığı haliyle çeviriyorum.) yazıyordu. Bu mavi bir hata ekranında yazıyordu, sonra masaüstünü zapzor açtığımda bilgisayarın tarihi 10.11.1938 ve saat ise 09:05'e ayarlanmıştı. Ürktüm, kaç yaşında çocuktum o zamanlar, Türk biri tarafından böyle bir virüs yapılsa bile nasıl bulaştırabilmiştim bilmiyorum. Tarihi ne zaman ileri almaya çalışsam geri falan düzeliyordu. İnternete bağlanamıyordum, masaüstü resmim önceden klasik olmasına rağmen düz siyah olmuştu.

Benzer bir virüsü görüp ismini bilen var mı? YouTube gibi yerlerde adıyla araştırma yapmak istedim ancak adını bulamadım. Üstte bahsettiğim bilgiler harfi harfine doğru olmayabilir. Kaç sene önce yaşadığım bir olaydan bahsediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Atatürk'ün öldüğü tarih ve saat :D. Türk yapımı yüksek ihtimal virüs. Arkadaşınız falan trollemiş olabilir.
Hocam, 6-7 yıl önce Skype'ı bile bilmiyordum. Bilgisayar kullanan sınıf arkadaşlarımla oyun bile oynamıyordum. Yani bir arkadaşımın trollemesi saçma.

İlginç ve ürkütücü bir zararlıymış. İsmini bilmiyorum ve daha önce karşılaşmadım açıkçası. Malware Database sunucularında araştırdınız mı? Yaygın ise mutlaka örneği düşmüştür.

Geri
Yukarı