Önerebileceğiniz Masaüstü Bilgisayarlar 1500 TL'ye Kadar

Seçim alıcıya kalmış fakat işlemci seçimlerinde kişinin kafasında İNTEL/AMD birisini seçimini yapmış ise ve 20li yaşlarda olup AMD nin soba gibi işlemcilerini biliyorsa bu yargıyı değiştirmek mümkün değildir.

Her şey mümkündür. Eğer olur da bütçesini Intel'e yatırırsa zaten geçte olsa anlayacaktır...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortada herhangi bir uydurma yok AMD nin brakmış olduğu izlenim ısınan işlemci. Tamam uygun bütçelere hitap eden işlemciler aynı fiyatta değerlendirildiğinde İNTEL'den iyi görünen işlemciler fakat ben yinede AMD taraftarı değilim. 3770K nın karşısına çıkabilecek bir AMD varsa eğer buyursun. İntelin gücü bir başka.

Ayrıca burada kimsenin yalan yanlış değerlendirmeler yapıp arkadaşlarımızı yanlış yönlendirmeye hakkı yok. Benimde birşey uydurduğum yok...
,

Benim kendi sipariş ettiğim sistemimle neredeyse aynı : Tamamen performans'a dayalı. Bu sistem üzerine kücük bir öneri eğer biraz daha para arttırabiliyorsan ASUS 7870 Top öneririm birkaç FPS düşer ama yinede asus kalitesinden şaşma ben ekran kartını 7870 MYST edition aldım EZ edition bi farklı modeli aslında daha demedim siparişim yolda ama keşke ASUS Alsaydım diyorum ama işte performans işi gözümü bürüdüğü için ve stoklarda yoktur diye sormadımda keşke sorsaydım ama yinede bir gerçek bu 7870 EZ MYST XT editionlar normal 7870 'lerden daha performanslı.
Toplam (KDV Dahil):​
2.082,19 TL
*1.561,64 TL

Arkadaşlar yorumlar kafamı iyice karıştırdı. bana daha mantıklı toplarsanız daha iyi olur. Amd / intel farkı ne ?

En başta mimari farkı var. Ve oyun için düşük-orta bütçeli bilgisayarlarda kesinlikle AMD alıp ekran kartına yüklenmek daha iyi. Kullanıcıya kalmış birşey tabiki ama tutup intelin işlemcisine ve anakartına 800 900 TL bayılacagına 250 TL anakart 300 TL işlemci kaldı sana 350 TL ekran kartı için para. Ve AMD nin işlemcileride oyunların hakkını gayet iyi verebilmekte. Sen dersinki ben render yapıcam ne biliyim bu tarz üst düzey bir kullanıcıyım o zaman alırsın Intel'in yeni işlemcilerini. Umarım anlatabilmişimdir.

- - - Güncellendi - - -

Benim kendi sipariş ettiğim sistemimle neredeyse aynı : Tamamen performans'a dayalı. Bu sistem üzerine kücük bir öneri eğer biraz daha para arttırabiliyorsan ASUS 7870 Top öneririm birkaç FPS düşer ama yinede asus kalitesinden şaşma ben ekran kartını 7870 MYST edition aldım EZ edition bi farklı modeli aslında daha demedim siparişim yolda ama keşke ASUS Alsaydım diyorum ama işte performans işi gözümü bürüdüğü için ve stoklarda yoktur diye sormadımda keşke sorsaydım ama yinede bir gerçek bu 7870 EZ MYST XT editionlar normal 7870 'lerden daha performanslı.

Keşke ramlarını 1866 MHZ sipariş etseymişsin. Ve 6100 yerine yeni sürümü 6300 almak daha iyi olabilirdi. Son olarak anakartın USB 3.0 destekliyor fakat Haf 912 nin bir üst sürümünde USB 3.0 bulunuyor senin seçtiğinden 30 TL gibi bir fiyat farkı var sadece aldığın kasada USB3.0 yok.

Bende şöyle bir sistem topladım. Bana sorarsan güzel bir sistem oldu.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
109,00 USD232,80 TL*174,60 TL
CORSAIR
CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
179,00 USD382,31 TL*286,73 TL
2.120,85 TL
*1.590,64 TL

Bende şöyle bir sistem topladım. Bana sorarsan güzel bir sistem oldu.

ÜrünFiyatAdetKDV Dahil Tutar*Avantajlı Tutar
GSKILL
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
109,00 USD232,80 TL*174,60 TL
CORSAIR
CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
179,00 USD382,31 TL*286,73 TL
2.120,85 TL
*1.590,64 TL

Bence de sistem çok güzel olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci FX6300 seçilineebilrdi.
Ekran kartı OC olmayan modeli seçilirse fiyat dengesini korurdu.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı