Önüme düşen Ebabil kuşu

CherArslan

Hectopat
Dostlar yolda yürüyordum pat önüme bir şey düştü. Ne oluyor dedim bir yaklaştım bir baktım kuş. Hemen Google Lens ile arattım Ebabil kuşu imiş. Aldım eve getirdim ve hemen bir eski kafeslerimden birine koydum. Şimdi ne yapayım?

ebabil.jpg

ebabil3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar yolda yürüyordum pat önüme bir şey düştü. Ne oluyor dedim bir yaklaştım bir baktım kuş. Hemen Google Lens ile arattım Ebabil kuşu imiş. Aldım eve getirdim ve hemen bir eski kafeslerimden birine koydum. Şimdi ne yapayım?

Eki Görüntüle 610792

Eki Görüntüle 610793
Hemen veterinere götürün ve tedavi edilince hayvanı bırakın. Evde beslemeye çalışmayın, o kuşlar havada yaşar.

Dostlar yolda yürüyordum pat önüme bir şey düştü. Ne oluyor dedim bir yaklaştım bir baktım kuş. Hemen Google lens ile arattım ebabil kuşu imiş. Aldım eve getirdim ve hemen bir eski kafeslerimden birine koydum. Şimdi ne yapayım?

Eki Görüntüle 610792

Eki Görüntüle 610793

Kafesten çıkarın hocam hemen. Yaşayamazlar. Ebabil kuşlarının ayakları diğer kuşların ayaklarından farklıdır farkederseniz. Onlar bütün faaliyetlerini havada yapar. İlk olarak kuş yaralanmışmı ona bakın. Sonrasında yüksek bir yere çıkın dağ olabilir. Avucunuzda tutup bırakın kuşu. Hemen uçar diye düşünüyorum. Dikkat edin yaralanmışsa veterinere götürün. Ben kuş beslediğimden yemler falan balkona geliyor galiba bu yüzden balkonda hep kuş görürüm. Bir kere güvercin tutup bırakmıştım. Uçamamıştı hayvan düştü yere. Hemen besledim yaklaşık 30 dakika sonra toparladı kendini ve uçtu.

Veterinere götür eğer kuşun bir sıkıntısı varsa. Ayrıca ebabil kuşları uçmaya alışık, her zaman havadalar ve havada uyuyorlar. Kafese koyman ne kadar mantıklı tartışılır.

Elimde mi gezdirseydim?
Dostlar yazmadım fakat anlayacağınızı ummuştum ben de bu kuşun kafeste beslenmeyeceğinin farkındayım 1-2 gün kendine gelsin ne yapmalıyım diye sormuştum.

Elimde mi gezdirseydim?
Dostlar yazmadım fakat anlayacağınızı ummuştum ben de bu kuşun kafeste beslenmeyeceğinin farkındayım 1-2 gün kendine gelsin ne yapmalıyım diye sormuştum.

Biz sana kötü bir şey söylemiyoruz kardeşim. Ebabil kuşları yem falan değil böcek yerler. Besleyeyim
Derken daha çok zarar verirsin kuşa. Ufak bir görevin var. İlk olarak kuşa suyunu ver, evinizde kıyma varsa ufak bir lokma verin kuşa. Dediğim gibi böcek yedikleri için ne yiyeceklerini tam olarak bilemiyoruz. Bu yüzden sizin 1-2 günde olsa kuşu evde beslemeniz yarardan çok zarar verir. Kıymayı verin fakat yemeyebilir. Kanatlılardan anlayan bir veterinere gidip baktırın kuşa. Herhangi bir yarası var mı kontrol etsin. Yarası yoksa rüzgarlı, yüksek bir yere götürün kuşu. Dağa çıkabilirsiniz. Sonrasında ebabil kuşu uçacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı