Örümcek neden kaçıp hemen geri döndü?

Örümceğe 3. kez aynı işlemi uyguladım. Deney sonucu bu sefer daha ilginç. Hayretle karşılıyorum.

Örümcek, 3. hafif üflemede kaçmadı. Sıcak ve nemli olarak üflüyorum ama korkutmadan. Bu sefer verdiğim sıcak ve nemli havaya karşı ilginç bir tepki verdi.

Önce hızlı titredi. Sonrasında bacaklarını açtı. Benim merak ettiğim şey örümcek neden bir anda gevşemeye başladı? Zıplayacak sandım ve ortamdan uzaklaştım. Tabii zıplamaz ama her ihtimale karşı odadan çıktım.

Daha doğrusu önce arka tarafa saklandım, bir süre sonra tekrar üflemeye başladım. Sonra odadan çıktım. Çünkü mutfakta yanmaması için beni bekleyen bir yemek vardı.
Üflerken sıcak soğuğu nasıl ayarlıyorsunuz? Sıcak olana hohlama diyoruz ilk defa sizden duydum sıcak üflemeyi. Kullandığınız taktik strateji nedir?

Du
Bazı Technopat üyeleri benden örümcek hikayeleri istediği için yeni bir hikaye daha paylaşmak istiyorum. Normalde bu basit hikayeleri paylaşmam fakat örümceklere olan ilgim bazı insanların ilgisini çekiyor.

Bugün yemek yaparken başka bir odada örümceğe rastladım. Steatoda türüne benziyordu. Hemen ona üfleyip tepkisini ölçtüm. Önce biraz bekledi, sanırım sıcak hava üflediğim için sevdi. Sonra biraz daha üfleyince arkaya kaçtı. Yaklaşık 1 dakika sonra geri döndü. Yani saklandığı alandan çıkarak kendini gösterdi.

Peki örümcek neden saklanıp hemen çıktı? Sizce üflediğim sıcak havayı mı sevdi? Yine mi istiyor? 🧐
Duş alıp geri gelmiştir bence.

Örümceğe 3. kez aynı işlemi uyguladım. Deney sonucu bu sefer daha ilginç. Hayretle karşılıyorum.

Örümcek, 3. hafif üflemede kaçmadı. Sıcak ve nemli olarak üflüyorum ama korkutmadan. Bu sefer verdiğim sıcak ve nemli havaya karşı ilginç bir tepki verdi.

Önce hızlı titredi. Sonrasında bacaklarını açtı. Benim merak ettiğim şey örümcek neden bir anda gevşemeye başladı? Zıplayacak sandım ve ortamdan uzaklaştım. Tabii zıplamaz ama her ihtimale karşı odadan çıktım.
Hocam örümcek bence niyeti bozmuş.

Daha yavaş ve daha geniş üflüyorum. Yani ağzı iyice açıp yavaşça hava veriyorum.
Anladım. hhhHHAAAAAA diye uyguluyorsunuz işlemi.

Sadece örümceğe hohlamak yerine yerleşebileceği bir kaç alan belirleyin. Bu ilmi yöntemi oralarda da gerçekleştirin belki Örümcek siz gittikten sonra o bölgelerde istirahat edebilir.

Geri
Yukarı