Öz eleştiri yapmak lazım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O durumu konuda gayet açık bir şekilde anlattım. Bir daha tartışmaya gerek var mı bilmiyorum. İyi ki elinize bir argüman geçti.

Eki Görüntüle 624984
Neden tartışma olarak algılıyorsunuz? olumsuz görmenize bir sebep olduğunu sanmıyorum, boşuna canınızı sıkmayın sadece oluşabilecek sorunlardan bahsediyorum.

Ben moderatörler buradayken sormak istiyorum, Sosyal üzerinde neden özel mesaj bölümü aktif değil? O kadar forum gördüm, ama bir tek Sosyal'de açık değil. Forum üzerinden sohbet etmek istediğimiz insanlarla neden iletişime geçemiyoruz? Hep aklıma takıldı, ama cevabı bulamadım.
Herkes özelden yardım istiyor, o yüzden. Kurallara uymuyorlar. Diğer sebepleri de var tabii ki. Özel mesajlardan kötü niyetli şeyler ya da yanlış bilgi ve daha fazlası gibi.

Sırf forumla alakalı değil, kuralları sıkı olan yerlerin yaşayabileceği sıkıntılar ile alakalı genel bir yorum yaptım. Burası da aynı sorunlarla karşılaşabilir.

Yazım kuralları ve doğru bilginin temini önceliğimiz, bunun yanında Türkçe kaynak oluşturmak da var tabii. Kurallar ve düzgün yazım, insanlar sorunlarına daha rahat çözüm bulsun diye var. Açılan konu, çözülen sorun, sadece konuyu açan ya da sorunu yaşayan ile sınırlı kalmıyor, birçok kişi ziyaret ediyor konuyu seneler içinde.

Mesaj daha biraz önce o konudaydı, hangi ara kaldırdınız? Bari cezamı kaldırsaydınız :). Ayrıca soru soruyorsunuz, bu nedenle cümle sonunda soru işareti kullanmanız gerekir. Yakalandınız 🤣 .
Diğer gereksiz mesajlar cezanız ise ekran kartını "sıfırlamak" ile ilgili bir konuda "Wait. That's illegal." yazan bir resim atmanız. Bu arada konuları mesaj yazmadan böyle takip edebilirsiniz. Tepede gözüküyor.

Eki Görüntüle 624985
Ekran kartı sıfırlanır mı? Konuda net bir istek, net bir bilgi yoktu, herkes espri yaparken bir fotoğraf attım ve ceza yedim. Aynı şeyi başka bir konuda daha yaptım, ama Recep Baltaş beğendi diye o fotoğraf benim adıma bir konu açılıp o konuya yerleştirilmişti.

Sırf forumla alakalı değil, kuralları sıkı olan yerlerin yaşayabileceği sıkıntılar ile alakalı genel bir yorum yaptım. Burası da aynı sorunlarla karşılaşabilir.
Sıkıntı elbet yaşanır ama bu herkesi rahatsız etmez, birçok insan böyle olduğunu için destek verir hatta. Hukuk olan yerde güven ve huzurun olduğuna her zaman inandım. Buranın kuralları/kanunları bu ve bunları uygulamak moderatörlerin görevi.
Hukukun iyi işlediği ve kötü işlediği ülkeleri göz önüne alırsanız daha kolay anlaşılacağını düşünüyorum.

Yazım kuralları ve doğru bilginin temini önceliğimiz, bunun yanında Türkçe kaynak oluşturmak da var tabii. Kurallar ve düzgün yazım, insanlar sorunlarına daha rahat çözüm bulsun diye var. Açılan konu, çözülen sorun, sadece konuyu açan ya da sorunu yaşayan ile sınırlı kalmıyor, birçok kişi ziyaret ediyor konuyu seneler içinde.
Ben kuralların doğruluğuna yanlışlığına bir şey demiyorum. Ben kuralların sıkı olduğu durumlarda yaşanabilecek durumlarla alakalı bir yorum yaptım. Olumsuz bir şeyden bahsediyor oluşum bir yeri hedef gösterip tartışma çıkardığım anlamına gelmez.

Neden tartışma olarak algılıyorsunuz? Olumsuz görmenize bir sebep olduğunu sanmıyorum, boşuna canınızı sıkmayın sadece oluşabilecek sorunlardan bahsediyorum.

Çünkü kullanıcının yanlış uyarı aldığını düşündüm, uyarılarına baktım tek tek, ama sorun yok. Sadece hoşuna gitmemiş. Bunu yaparken denetim ciddi anlamda birikti ve ben hâlâ o konuya mesaj attım, ki o mesaj ilk ya da ikinci mesajım bile değil konıdaki, yani direkt öyle bir şey de yazmadım. Ama aynı muhabbet dönmeye devam ediyor, ne yazarsam yazayım. Bu sefer de başka insanların konusu, raporu aksıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı