Öz güven nasıl yükseltilir?

Hocam dilim varda işte utanıyorum hep öyleydim.

Utanmayı bırak diyorum ben de. Maymuna benzer tipler sırf özgüvenleri sayesinde en güzel kızlarla sevgililer. Çevremde çok örnek var. Okulun en güzel kızı saçma sapan biriyle sevgili. Kas yapman da yakışıklı olman da zengin olman da sana özgüven vermeyecek.

Aynen öyle hocam ama işte o adımı nasıl atacağım.
Eyleme geçmeyi düşünmek bir süreçtir çünkü hala düşünme aşamasındadır ve bazen düşünmeden eyleme geçmek daha iyidir. Bir şey yapacağım deme bu bile düşünmektir o adımı atmayı düşünme o adımı at aksi taktirde hala o adımı atmayı düşünüp durursun.

Utanmayı bırak diyorum ben de. Maymuna benzer tipler sırf özgüvenleri sayesinde en güzel kızlarla sevgililer. Çevremde çok örnek var. Okulun en güzel kızı saçma sapan biriyle sevgili. Kas yapman da yakışıklı olman da zengin olman da sana özgüven vermeyecek.
deniyeceğim diyeceğim hocam ama yarın yine aynı olay kız yanımdan geçicek birşey diyemiyeceğim

Eyleme geçmeyi düşünmek bir süreçtir çünkü hala düşünme aşamasındadır ve bazen düşünmeden eyleme geçmek daha iyidir. Bir şey yapacağım deme bu bile düşünmektir o adımı atmayı düşünme o adımı at aksi taktirde hala o adımı atmayı düşünüp durursun.

Hocam o zaman yarın direk söyleyeyim mi kıza ne diyeyim bilmiyoumki.

Hocam o zaman yarın direk söyleyeyim mi kıza ne diyeyim bilmiyoumki.
Kızla bir tanışıklığın yoksa seni tanımıyorsa bence deneme seni tanımıyorsa zaten red yersin. Dediğim gibi önce özgüvenini aşmanın bir yolunu ara arkadaş edin ve arkadaşlarınla gez dolaş bir ortamın olsun özgüvenini topladığın zaman kız arayışına gir red yersen de denedin ve olmadı Next ama elinde hiçbir şey yokken bir kıza açılırsan red yediğinde seni hiçbir şey toparlayamaz.

Eğer amacın sevgili ise senin gidip konuşman pek bir şeye etki etmez. Seni isteyen belli eder ve kendisi ilk adımı atar. Diğerlerine teklif edersen yüzde 99 kaybedersin. İsteyen sana adım atar zaten.

Senin yapacağın istediğin kızla konuş. Onu sevdiğini belli et ama itiraf etme. Eğer bir kaç ay içinde ilişkiniz ilerliyor olursa ve kızdan da sinyaller gelirse teklif et. Boştaysa muhtemelen kabul eder. Eğer ilişkini bir yerden sonra tıkandıysa kız bilerek tıkamıştır. Sevgili olmayacakları erkekleri belli bir seviyeye çıkarır bırakırlar. Yedek erkekleri falan da bir tık üste bırakırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı