Öz güven nasıl yükseltilir?

Yusufhecnopat

Hectopat
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar ben 17 yaşındayım buraya içimdekileri dökmek adına geldim çok sıkılıyorum klasik rutin hep ev okul spor ev şeklinde hep aynı şekilde bir rutin var bir kız arkadaş edinmek istiyorum ama nasıl edinebileceğimi bilmiyorum mesela yoldan geçerken uzun süreden beri gördüğüm bir kıza selam tanışalım veya instanı alabilir miyim diyemem veya kafe de bir kız ile yüz yüze geldiysek veya başka şekilde yapamıyorum acaba nasıl kendimi geliştirebilirim.
@Lap Sekili Big Smoke.

Bende aynı durumdan muzdaribim ve maalesef tek çözüm kendinizi zorlamak spor demişken hangi spor dalıyla uğraşıyorsunuz.

Fitness hocam.

Özgüvenin yoksa kız işini ertele önce kendini toparla kız aramak için de uğraşma zamanı geldiğinde karşına çıkacak zaten.

Ya hocam şöyle mesela bir arkadaşım olsa deseki kıza arkadaşım senden hoşlanıyor deyip gitse kızda benimle konuşmaya gelsse konuşurum ama sohbeti başatan asla olamam.

Kızlarla konuş. Sonra bak konuşabiliyorum de. Bu yöntem ters tepip özgüveni bitirebilir de arşa çıkartabilir de.

Ama işte hocam konuşamıyorum olay da o ya.

Konuşmayı biliyorsun. Dilin var. Engelli değilsin. O halde konuşursun sıkıntı yok. Zaten kız işi de boş iş de durum böyle yani.

Fitness hocam.

Ya hocam şöyle mesela bir arkadaşım olsa deseki kıza arkadaşım senden hoşlanıyor deyip gitse kızda benimle konuşmaya gelsse konuşurum ama sohbeti başatan asla olamam.

Bende fitness yapıyorum body Building yani sıkıntı etmeyin hocam bir süre sonra insanlar gelip konuşmak istiyor sizinle zaten sizin onlara gitmenize gerek kalmıyor.

Konuşmayı biliyorsun. Dilin var. Engelli değilsin. O halde konuşursun sıkıntı yok. Zaten kız işi de boş iş de durum böyle yani.

Hocam dilim varda işte utanıyorum hep öyleydim.

Bende fitness yapıyorum body Building yani sıkıntı etmeyin hocam bir süre sonra insanlar gelip konuşmak istiyor sizinle zaten sizin onlara gitmenize gerek kalmıyor.

Sanmıyorum ya hocam şahsen gösterişi sevmem vücutum iyi olmasına rağmen.

Ortaya boş muhabbet atsan bile ne söyleyeceğinin bir önemi yok bedavadan konuş bu bile özgüvenine çok katkısı olur asıl mesele o adımı atmakta.

Aynen öyle hocam ama işte o adımı nasıl atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı