Özel Liseye Geçilmeli mi?

Derste halay çeken bir okuldaydım ismini de vereyim küçükyalı meslek teknik bıçakçısı mı dersin döveni mi söveni mi İstanbul'da en belalı okul derler ve ben o durumdan kaçtım ve teşekkür aldım her şey imkanlı çalış yeter ve de iyi bir okula nâkil al sabır et özel lise çözüm olamayabilir.
Şu an lise 1'im zaten o yıllara istinaden söyledim. Ve bir kere nâkil oldum ilk lisem gerçekten kötüydü şimdi daha iyi bir ortamım olsa da pek istediğim gibi değil. Almanya'da özel liseye geçiş yapacağım yüksek ihtimal başarabilirsem. Özel lise amacım ise 5 yıl vize veriliyor devlet liseleri ise sadece 1 yıl veriyor 1 yılın sonunda geri dönmek zorunda kalıyorsun.
Özele gidip çuvallayan kuzenlerim olmuştu. İş her yerde sende bitiyor. Benim okulum da mükemmel değil ama 4 yıl çilesini çektim. Son senemde dershaneye gidip 3 yıl açığımı kapattım.

Bence devlette kal. İmkanın varsa nakil aldır ama özele geçme. OBP şişirseler de pek katkısı olmaz bence. Son iki yıl dershaneye gidersin. Özelden daha büyük katkısı olur.
Özel okula geçtim diye dersleri salarlar ise öyle olur tabii ki. :D

Şu an lise 1'im zaten o yıllara istinaden söyledim. Ve bir kere nâkil oldum ilk lisem gerçekten kötüydü şimdi daha iyi bir ortamım olsa da pek istediğim gibi değil. Almanya'da özel liseye geçiş yapacağım yüksek ihtimal başarabilirsem. Özel lise amacım ise 5 yıl vize veriliyor devlet liseleri ise sadece 1 yıl veriyor 1 yılın sonunda geri dönmek zorunda kalıyorsun.
Hayatında başarılar dilerim bende adalet lisemden çıkıp hukuk fakültesi bitirip icra müdür yardımcılığı istiyorum hayatta her şey istediğimiz gibi olur umarım.

Geri
Yukarı