Özel liseye gidilmeli mi?

Formsham

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bundan 3 hafta önce meslek lisesinde okuyordum (bilişim) ama özel liseye geçtim. Özel lisede gittiğime pişman oldum. Ders işledikleri yok.
Size sorum şu: Ailem özel liseye devam etmemi söylüyor ve ben çok kararsız kaldım. Sizce ne yapmam gerek?

Ders işledikleri yok diyorsun ama en azından işlenmeyen derslerde kendini geliştirirsin zaten meslek lisesinde öğrenciyi insan olarak görmüyorlar ben senin yerinde olsam aileme teşekkür eder ve kaliteli insanlarla okuduğum için mutlu olurdum meslek lisesinde her zaman eksidesindir insan yerine koyulmazsın en azından burada boş derslerde çalış kendini geliştir.

Merhaba arkadaşlar. Ben bundan 3 hafta önce meslek lisesinde okuyordum (bilişim) ama özel liseye geçtim. Özel lisede gittiğime pişman oldum. Ders işledikleri yok.
Size sorum şu: Ailem özel liseye devam etmemi söylüyor ve ben çok kararsız kaldım. Sizce ne yapmam gerek?

Açığa geç kendin çalış. Ders işlenmiyorsa boşuna para verip bir de üstüne vakit öldürmenin anlamı yok.

Bende aynı benzer durumu yaşadım. 11 ve 12.sınıfın yarısı ondan dolayı boşa gitti. Tanıdığımızın YKS için kursu vardı. Açık Lise'ye geçip o parayı da kursa verdik. YKS'de de iyi sıralama yaptığımı düşünüyorum. Keşke daha erken bir şekilde ayrılsaydım da ailemin parası özel lisede boşa gitmeseydi.

yanıtlar için teşekkür ederim öncelikle.

kararım özel lisedendir çünkü meslek lisesindeki diploma çok birşey katmıyor
ileride hava trafik kontrolorü olmak istediğim için üniversite şart 23. tayfa olarak umarım güzel bir üniversite de okuyabilirim 2023 de bu konuya tekrar mesaj atacağım belki bu mesajlarımı görür gülerim neyse çok boş yaptım herkese iyi forumlar yanıtlarınız için teşekkür eder iyi geceler dilerim ^^

Gitmiş biri olarak söylüyorum eğer büyük kurumlara(doğa koleji vb.) Gitmiyorsanız boşa para yediriyorsunuzdur.

Geri
Yukarı