Özel mesaj sınırlaması, cezalar ve forum kuralları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Foruma üye olduğumdan beri 19 tane ceza aldım. Geçen sene forumun kuralları çok katıydı, şimdi ise cezalar 1 saat oldu ve uyarı verilmeye başlandı. Foruma yeni kayıt olmuşunuz ve ceza alınca böyle tepki vermeniz gayet normal. Zamanla Türkçe kurallarına alışırsınız ve düzgün yazarsınız.

Foruma üye olduğumdan beri 19 tane ceza aldım. Geçen sene forumun kuralları çok katıydı, şimdi ise cezalar 1 saat oldu ve uyarı verilmeye başlandı. Foruma yeni kayıt olmuşunuz ve ceza alınca böyle tepki vermeniz gayet normal. Zamanla Türkçe kurallarına alışırsınız ve düzgün yazarsınız.

Henüz yazdıklarımı ve olup bitenleri anlamamışa benziyorsunuz. Konunun yeni üye olmam ve dil kuralları ile ilgisi yok. Türkçe kuralları konusunda da hassas ve uygulayabilen bir insanım. Şu ana kadar yazdığım yazılarda da özel bir çaba sarfetmeden yazmaktayım. Vermiş olduğum tepki adil, ölçülü ve düzeylidir. Yadırganacak bir durum da yok. İstediğim adil olma, hepimiz içindir. Kötü bir şey de değildir. Yazmasını ve tartışmasını bilen uygar insanları da geliştirir.

Sadece başharfte yapılan hataya 1 gün çok abartılı olmuş, uyarı mesajı yeterli olurdu. Günlük cezalar sürekli hata yapıp, uyarıları dikkate almayan üyelere verilmelidir. Forumdaki herkes (tüm üye ve moderatörler dahil) harf hatası yapabiliyor, bu gayet normaldir.

Konuyu hortlatıyorum, bugün technopattaki ilk uyarımı aldım, sadece bir nokta koymadığım için. Bende boş durarmıyım? Bana uyarıyı veren arkadaşın noktalarını araştırdım, yazdığı mesajların 2 sayfasında gezmem yetti, dahasına gerek duymuyorum. Cümlenin sonuna nokta koymayı unuttuğum için bana ceza veren arkadaşa da aşağıda belirttiğim yazım hatalarından uyarı verilirse sevinirim, teşekkürler.

Bütün birimleri silmeyei deneyip öyle atmaya çalış.
Anakart laptopun kendisidr diyoruz, halen anakart değişmez mi diyorsunuz. Kucağınıza aldığınız şey aslında taşınabilir bir anakart.
Böyle saçma sapan şeyleri foruma taşımayın. SSD mi aldınız? Sıfır Windows 8 kuruyorsunuz, kurarken zaten sistem SSD'yi algılayıp her şeyi ona göre ayarlaıyor. Yok D'ye koy dosyaları vs :) Şaka gib...

Teşekkür etmişmiydim? Tekrar teşekkürler.

Ara ara cezalarla ilgili şikayetler oluyor, sonra üye alışıyor ve konu kapanıyor. Sonrasında başkası, başkası, başkası... Kısır döngü :)

Konuyu hortlatıyorum, bugün technopattaki ilk uyarımı aldım, sadece bir nokta koymadığım için. Bende boş durarmıyım? Bana uyarıyı veren arkadaşın noktalarını araştırdım, yazdığı mesajların 2 sayfasında gezmem yetti, dahasına gerek duymuyorum. Cümlenin sonuna nokta koymayı unuttuğum için bana ceza veren arkadaşa da aşağıda belirttiğim yazım hatalarından uyarı verilirse sevinirim, teşekkürler.

Teşekkür etmişmiydim? Tekrar teşekkürler.

Valla yazılabilecek,tartışılabilecek,düzeltilmesi gereken bir çok nokta var.

Dil,insanların birbirlerini anlayabilmeleri, bir arada yaşayabilmeleri, problemlerini çözebilmeleri ve gelişebilmeleri için olmazsa olmazlarımızdandır. Dilimize sahip çıkmak da hepimizin borcudur.

Bildiğinin daha fazlasını başkalarından istemek, uygulatmaya kalkmak, bir nokta veya virgül için cezalar kesmek nasıl bir duygu ve anlayıştır. Kendileri için dil ve uslup kuralları ne yazık ki geçerli değil. Kendileri kurallara uymadıkları gibi argo kelimeleri de rahatlıkla yazabilmektedirler. Kendilerine Bey diye hitabetmeleri güzeldir ama aynı duyarlılığı diğer üyelere göstermemeleri normal bir davranış biçimi değildir. Yöneticilik kuralları ile de bağdaşmaz. Tartışılan noktalara cevap verilmemesi de anlaşılabilir bir durumdur. Buradaki konu da boşuna açılmamış. Benzer tesbitler orada da var.

Türkçe'yi herkes kadar ancak bilen ve uygulayabilenlerin Türkçe'ye sahiplik adı altında kafalarına göre uygulama yapmaları kendilerini komik duruma düşürmektedir.

Dil yukarıda da yazdığım gibi bir arada huzur ve barış içerisinde yaşayarak kendimizi geliştirebileceğimiz doğanın bize verdiği değerli bir kavram ve araçtır. Tabi uygulayabildiğin ölçüde olduğun müddetce. Şu ana kadar ben bu ışığı göremedim. Umarım, akıl ve sağ duyu ön plana çıkar, yazdıklarımıza kulak verir.

Kulak verilmeze ne olur ?

'' Yönetici beyler'' in uygulama ve uslupları devam eder, her kafadan ses çıkar. Nokta ve virgül için ceza veren bir zihniyet, sen fazla oldun der. Mesajları düzenlemek,silmekten yasaklamaya kadar uygulamayı bir çırpıda gerçekleştirir. Ancak ben, sağ duyulu bir arkadaşın bizi anlıyacağına ve bir özeleştiri yaparak yeni bir sayfa açabileceğine olan inancımı hala koruyorum.

Ben bunları niye yazdım. İşim gücüm yok mu ?

Yazdıklarımdan belki birileri birşeyler anlar. Bir kişi bile anlasa yeterlidir. Benim için ceza veya banlanmanın hiç bir önemi yok. Kendini bilen insanlar için sorun değildir. Doğruları savunmak, yanlışları düzeltmek ve bazı değerlere vurgu yapmak için yazdım. Mesajların foğraflarını da çekeyim. Hatıra olur benim için.

Kalın sağlıcakla.

Arkadaşlar; Neyi şikayet ediyorsunuz ? Ben niye uyarı almıyorum ? Ben niye Burak Alkan'ın yada Recep Baltaş'ın yada başka birinin davranışından şikayetçi değilim ? Niye binlerce kişi şikayetçi değil ? Niye sadece 2-3 kişi şikayetçi ? Hatayı kendinizde arayın, kendinizi düzeltin. Memnun değilseniz de Google 'ı kullanarak diğer çöp forumlara ulaşabilir, oralarda takılabilirsiniz. Burası özgür bir ülke (En azından bu forum öyle).

Buradaki konu da boşuna açılmamış. Benzer tesbitler orada da var.

O konu; üyelere hakaretten, trollemekten dolayı defalarca forumdan silinen ve yeni hesapla gelip yapacağını yapmaya devam eden biri tarafından açıldı.

Bugüne kadar yazım yanlışından dolayı ceza yemedim. Sadece bir konuyu yanlış yere açtığım için ceza yedim ve sizin gibi ben de hoş karşılamadım ama yönetici doğru olanı yapmıştı. Forumun bu kalitede devam edebilmesi için belli kuralların uygulanması gerekiyor. Nokta koymadı diye ceza almak elbette sinir bozucu ama kuralların da bir şekilde uygulanması gerekiyor. Arada bir yazım hataları yapacaksınız ve uyarı cezası yiyeceksiniz. Bu sizin için problem olmamalı. Kurallara uyuyorsanız sorun yok.

Valla yazılabilecek,tartışılabilecek,düzeltilmesi gereken bir çok nokta var.

Dil,insanların birbirlerini anlayabilmeleri, bir arada yaşayabilmeleri, problemlerini çözebilmeleri ve gelişebilmeleri için olmazsa olmazlarımızdandır. Dilimize sahip çıkmak da hepimizin borcudur.

Bildiğinin daha fazlasını başkalarından istemek, uygulatmaya kalkmak, bir nokta veya virgül için cezalar kesmek nasıl bir duygu ve anlayıştır. Kendileri için dil ve uslup kuralları ne yazık ki geçerli değil. Kendileri kurallara uymadıkları gibi argo kelimeleri de rahatlıkla yazabilmektedirler. Kendilerine Bey diye hitabetmeleri güzeldir ama aynı duyarlılığı diğer üyelere göstermemeleri normal bir davranış biçimi değildir. Yöneticilik kuralları ile de bağdaşmaz. Tartışılan noktalara cevap verilmemesi de anlaşılabilir bir durumdur. Buradaki konu da boşuna açılmamış. Benzer tesbitler orada da var.

Türkçe'yi herkes kadar ancak bilen ve uygulayabilenlerin Türkçe'ye sahiplik adı altında kafalarına göre uygulama yapmaları kendilerini komik duruma düşürmektedir.

Dil yukarıda da yazdığım gibi bir arada huzur ve barış içerisinde yaşayarak kendimizi geliştirebileceğimiz doğanın bize verdiği değerli bir kavram ve araçtır. Tabi uygulayabildiğin ölçüde olduğun müddetce. Şu ana kadar ben bu ışığı göremedim. Umarım, akıl ve sağ duyu ön plana çıkar, yazdıklarımıza kulak verir.

Kulak verilmeze ne olur ?

'' Yönetici beyler'' in uygulama ve uslupları devam eder, her kafadan ses çıkar. Nokta ve virgül için ceza veren bir zihniyet, sen fazla oldun der. Mesajları düzenlemek,silmekten yasaklamaya kadar uygulamayı bir çırpıda gerçekleştirir. Ancak ben, sağ duyulu bir arkadaşın bizi anlıyacağına ve bir özeleştiri yaparak yeni bir sayfa açabileceğine olan inancımı hala koruyorum.

Ben bunları niye yazdım. İşim gücüm yok mu ?

Yazdıklarımdan belki birileri birşeyler anlar. Bir kişi bile anlasa yeterlidir. Benim için ceza veya banlanmanın hiç bir önemi yok. Kendini bilen insanlar için sorun değildir. Doğruları savunmak, yanlışları düzeltmek ve bazı değerlere vurgu yapmak için yazdım. Mesajların foğraflarını da çekeyim. Hatıra olur benim için.

Kalın sağlıcakla.
Sadece yöneticiler değil üyelerde rahat bir şekilde (İngilizce olmak şartıyla) küfür edebiliyorlar. Bakınız;

"Redhack ddos yapıyor "
"Suck my dick" diyorum sana Adamlar içişlerini defalarca hackledi yetmedi dalga bile geçti.
RedHack İçişleri Bakanlığı Sitesini Hackledi!
Belirtilen mesaj tarafımca günler önce rapor edilmiş olmasına rağmen ya raporları kontrol eden yok ya da belirttiğim gibi İngilizce küfür serbest.

Akşama eve dönüyorum, biraz beklesin herkes :) Bir hafta tatil yaptım forum karışmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı