Özel mesaj sınırlaması, cezalar ve forum kuralları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece yöneticiler değil üyelerde rahat bir şekilde (İngilizce olmak şartıyla) küfür edebiliyorlar. Bakınız;

Belirtilen mesaj tarafımca günler önce rapor edilmiş olmasına rağmen ya raporları kontrol eden yok ya da belirttiğim gibi İngilizce küfür serbest.

O arkadaş bu gibi hakaretlerden dolayı moderatörlükten atıldı.

@Revoland Daha önce yazmış olduğun mesajlara baktım şimdi. Burak Alkan'ın mesajlarındaki hızlı yazmaktan dolayı oluşan klavye hatalarını bulmuşsun. Daha önce böyle bir sebepten dolayı bu forumda kimseye ceza verilmedi. Recep Bey de bazen birkaç küçük hata yapabiliyor. Hızlı yazmaktan dolayı bir harfin yeri karışıyor vs. Recep Bey'e de mi ceza verelim ?

Ayrıca anlamıyorum ki. Sanki tüm yöneticiler haksız yere ceza veriyormuş gibi ortalığa dökülüyorsunuz. Ortalıkta hata var mı, var. Daha fazla konuşmaya gerek var mı ? Yöneticiler ceza vermekten özel bir zevk almıyorlar bunu söyleyebilirim size. Gönül ister ki kimse hata yapmasın biz de ceza vermeyelim. Dışarıdan bakılınca ceza sistemi ve kurallar anlamsız gelebilir ama bir gün bunları devre dışın bırakın kaos yaşanır.

Kurallara uyan birisi için zaten bir sıkıntı yok. Hiç ceza almadan yüzlerce mesaj yazmış, konu açmış arkadaşlar var aramızda. RevoLand'ın yapmak istediği şeyi anlayamadım ben açıkçası. Daha önce ceza almış mı ? Almamış. Bir uyarı aldı diye yöneticilerin eski mesajlarını didiklemeye başlamış. Maduriyet yaşamış mı peki bu arkadaş uyarı alarak ? Hayır, yaşamamış.

Ayrıca kimseyi zorla tuttuğumuz yok burada. İstemeyen foruma girmeyebilir. Dediğim gibi kurallara uyanlar için hiçbir sıkıntı yok.

@Revoland Daha önce yazmış olduğun mesajlara baktım şimdi. Burak Alkan'ın mesajlarındaki hızlı yazmaktan dolayı oluşan klavye hatalarını bulmuşsun. Daha önce böyle bir sebepten dolayı bu forumda kimseye ceza verilmedi. Recep Bey de bazen birkaç küçük hata yapabiliyor. Hızlı yazmaktan dolayı bir harfin yeri karışıyor vs. Recep Bey'e de mi ceza verelim ?

Ayrıca anlamıyorum ki. Sanki tüm yöneticiler haksız yere ceza veriyormuş gibi ortalığa dökülüyorsunuz. Ortalıkta hata var mı, var. Daha fazla konuşmaya gerek var mı ? Yöneticiler ceza vermekten özel bir zevk almıyorlar bunu söyleyebilirim size. Gönül ister ki kimse hata yapmasın biz de ceza vermeyelim. Dışarıdan bakılınca ceza sistemi ve kurallar anlamsız gelebilir ama bir gün bunları devre dışın bırakın kaos yaşanır.

Kurallara uyan birisi için zaten bir sıkıntı yok. Hiç ceza almadan yüzlerce mesaj yazmış, konu açmış arkadaşlar var aramızda. RevoLand'ın yapmak istediği şeyi anlayamadım ben açıkçası. Daha önce ceza almış mı ? Almamış. Bir uyarı aldı diye yöneticilerin eski mesajlarını didiklemeye başlamış. Maduriyet yaşamış mı peki bu arkadaş uyarı alarak ? Hayır, yaşamamış.

Ayrıca kimseyi zorla tuttuğumuz yok burada. İstemeyen foruma girmeyebilir. Dediğim gibi kurallara uyanlar için hiçbir sıkıntı yok.
Sıkıntı şu ki ayrımcılık yapılıyor. Hızlı ya da yavaş yazıp yazmadığımızı bilmediğiniz ya da bizim sizin hızlı yazıp yazmadığınızı bilmediğimiz gibi Hızlı yazdığımız için cümle sonuna nokta koymayı unutmuş olabiliriz. Belki de bir acelemiz vardı ve biran önce yorumumuzu yapıp işimize bakmak istemiş olabiliriz. Sonuçta biz buraya öğrenmeye ve öğrendiklerimizi öğretmeye geldik, muhalefet olmaya değil.

Recep abi konusunda kendisiyle ilgili hiçbir sıkıntım olmadı ve olacağını da düşünmüyorum. Alıntı kısmında kalın yaptığım yazıları okursanız ikisininde bir hata olduğunu görürsünüz.

Şimdi size şunu sormak istiyorum; Kurallara uyması gerekenler sadece üyelermidir? Bu kurallar sadece üyeler için devre dışı bırakıldığında mı kaos yaşanır yoksa herkes bu kurallara dahilmidir?

-- Güncelleme
https://dl.dropboxusercontent.com/u/61815954/Technopat/10-fast-fingers.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Her mesajda hata bulma oyununu devam ettirmeye pek niyetim yok. En azından soru ekinin ayrı yazılması gerektiğini biliyor olmanız gerek. Bu konu altında yazmış olduğunuz iki mesajda buna dikkat etmediğiniz ortada. Sadece bir mesajda da olmadığı için hızlı yazımdan kaynaklanan bir hata olarak değerlendirmeyeceğim bunu. Bundan dolayı ceza verebilirdim size ama bu mesajlar ile vakit kaybetmek istemiyorum.

Yönetim olarak Türkçe kurallarına gereken özeni gösteriyoruz. Kendi kendimize ceza vermemizi mi bekliyorsun tam olarak bilemiyorum. Ya da değişik bir ütopya arayışı içerisindesiniz. Yazmış olduğun mesajlarda yönetimi kurallara uymamakla itham ediyorsun. Gören de sanır yönetim ekibi özensiz, kurallara aykırı mesajlar yazıyor sürekli. Yazmış olduğumuz mesajlarla Türkçe kuralları konusunda diğer üyelere de örnek oluşturduğumuzu düşünüyorum.

İlk mesajımda da söylediğim gibi hoşunuza gitmeyen bir durum varsa foruma girmeyebilirsiniz. Zorla tutmuyoruz kimseyi. Ortada bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız dile getirirsiniz, çözüm yolu sunarsınız. Yoksa onun bunun mesajlarını didik didik edip değişik arayışlar peşine düşmeniz bir anlam ifade etmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı