Özel okul mu, dershane mi?

OneDie

Hectopat
Seneye 11.sınıf oluyorum ve iradesi düşük biriyim açıkçası. Anca ev dışında falan çalışabiliyorum. Evde derse odaklanamıyorum. Seneye dershaneye mi gitmeliyim, yoksa özel okul mu? Bu arada şu an gittiğim okuldan çok verim alamıyorum. Çok iyi bir okul değil. Sayısalım bu arada.

Açıkçası bence özel okul sınav sürecinde daha iyi olabilir özellikle butik, az kişilik sınıflarla düzgün bir okul ise kesinlikle tercih etmelisin. Kendi tecrübelerime göre çoğu dershane paramızı alalım dersi anlatarız kafasında özel okul seçeceğin yer düzgün bir okulsa kesinlikle özel okul iyi bir tercih olabilir.

Açığa sakın geçme, açık pişmanlıktır. Ben geçtim bin bir pişmanım. Kütüphanede sessizlikten kafayı sıyırdım. Böyle bir dönemde sosyalliğinizi sıfırlamayın. Çok pişman olursunuz.
Açığa geçmek gibi bir seçeneğim yok kendime sunduğum yapamam açıkta sizin gibi.
Açıkçası bence özel okul sınav sürecinde daha iyi olabilir özellikle butik, az kişilik sınıflarla düzgün bir okul ise kesinlikle tercih etmelisin. Kendi tecrübelerime göre çoğu dershane paramızı alalım dersi anlatarız kafasında özel okul seçeceğin yer düzgün bir okulsa kesinlikle özel okul iyi bir tercih olabilir.
12.sınıf arkadaşım butik bir özel okula geçti aynı sizin dediklerinizi dedi böyle 6-7 kişilik sınıfları olan bir okul senin için daha güzel olur diye teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Açığa geçmek gibi bir seçeneğim yok kendime sunduğum yapamam açıkta sizin gibi.

12.sınıf arkadaşım butik bir özel okula geçti aynı sizin dediklerinizi dedi böyle 6-7 kişilik sınıfları olan bir okul senin için daha güzel olur diye teşekkür ederim tavsiyeniz için.
Artı olarak şunu ekleyebilirim; butik tarzı okullarda samimiyet daha fazla oluyor hem öğretmen hem öğrenci arasında aynı şekilde sosyallikte kalabalık bir sınıfa göre daha fazla ve verimli oluyor. Dersleri dinlerken gerçekten kişi sayısı az olduğunda odaklanmamak elde değil. Zaten düzgün bir okulsa sınav için dershanelerin yapacakları oldukları tekrar, test ve deneme tarzı şeyleri yapıyorlar zaten.

Artı olarak şunu ekleyebilirim; butik tarzı okullarda samimiyet daha fazla oluyor hem öğretmen hem öğrenci arasında aynı şekilde sosyallikte kalabalık bir sınıfa göre daha fazla ve verimli oluyor. Dersleri dinlerken gerçekten kişi sayısı az olduğunda odaklanmamak elde değil. Zaten düzgün bir okulsa sınav için dershanelerin yapacakları oldukları tekrar, test ve deneme tarzı şeyleri yapıyorlar zaten.

Tek dolmuşla gidebiliceğim bir yer yok ama iki dolmuşla tam da anlattığınız gibi bir yer var eski sevgilim oradaydı onunla çok karşılaşmak istemiyorum seneye çıkacaktı orada umarım orada olmaz eğer oraya gidersem.

Özel okula gitme. Zamanında gitmiş birisi olarak söylüyorum. Butik, kurumsal fark etmiyor maalesef. Hepsi ticarethane sadece parasına bakıyor. Eğitim kalitesi de düşük. Cevabı açmadan soruyu anlatamayan fizik matematik hocaları mevcut.

Geri
Yukarı