Dershane mi Özel Hoca mı?

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar merhabalar. Bu yıl 11.sınıf okuyacağım. 2 yıl kaldı YGS-LYS'ye ve cidden çok çalışmam lazım. Zira pilot olmak kolay değil. Fiziğim ne kadar iyiyse matematiğim o kadar kötü. Kendim evde çalışamıyorum. Bir türlü olmuyor. Özel hoca veya dershane aklıma yattı ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yani, sizce dershane mi yoksa özel hoca mı daha verimli olur için? Tam emin değilim şu an da. Veya aranızdan daha önce ders almış olanlar varsa nelere dikkat etmeliyim, hangi dershaneyi seçmeliyim? Önerilerinizi bekliyorum.

Bence özel hoca çünkü dershane ortamında şahsen ben derse odaklanamıyorum. Bu yüzden sende dershanede derse odaklanamayacaksan özel hoca tutmak daha mantıklı olabililir.

Özel hoca ile yapabilir miyim bilmiyorum. Dershaneye gitsem, dersi dinlemediğimi düşünelim, ya da o hocadan dolayı anlamadığımı düşünelim, yine yapamam. Özel hocayı nasıl ayarlamalıyım, yani neye bakmam gerekir, bir öneriniz var mı?

Ya şöyle söyleyeyim eğer dershanede odaklanırım diyorsan git. Ama özel hocayla daha iyi olur. Çünkü özel hoca tek sana anlatıyor. Ama dershanede 10'dan fazla çocuğa anlatıyor.Sorma konusunda da rahat edersin. Bence özel hoca.

Özel hoca ile yapabilir miyim bilmiyorum. Dershaneye gitsem, dersi dinlemediğimi düşünelim, ya da o hocadan dolayı anlamadığımı düşünelim, yine yapamam. Özel hocayı nasıl ayarlamalıyım, yani neye bakmam gerekir, bir öneriniz var mı?
Özel hocalar öyle kötü değiller ben birkaç derse gittim ve ders anlatan hoca ders anlatırken hiç sıkmıyordu ve anlamadığın konuları hiç utanmadan sorabiliyosun. Ben dershaneyede gittim ve dershanede soru sorarken çekinebiliosun o yüzden birde özel hocaya gitmek istiyosan etrafında gitmiş olan birisi varsa ona sorarsan daha iyi olur.

Peki özel hoca için nelere dikkat etmeliyim? Sonuçta yeni bir şey benim için de. Yani bilmiyorum, nerelere bakmalıyım? Daha önce özel ders almış yakın arkadaşım maalesef yok.

Özel hoca seçmek çok zor değil benim ders aldığım hoca eve gelmiyordu ben onun çalışma yerine gidiyordum. Bunun gibi bir yer bulabilirsen artık tam adı herneyse onunla görüşüp önceden bir tanışıp ona göre gidebilirsin. Öğretmen bir akraban falan olsa aynı şehirde yaşadığın o sana birisini önerebilirdi.

Özel hoca seçmek çok zor değil benim ders aldığım hoca eve gelmiyordu ben onun çalışma yerine gidiyordum. Bunun gibi bir yer bulabilirsen artık tam adı herneyse onunla görüşüp önceden bir tanışıp ona göre gidebilirsin. Öğretmen bir akraban falan olsa aynı şehirde yaşadığın o sana birisini önerebilirdi.
Akrabam matematik öğretmeni ama aynı şehirde değiliz maalesef. Dolayısıyla burada tanıdığı da yok. Öğretmenlerin, hizmet ilanları var. Onlara bakmak iyi olur mu sizce? İlanlardaki öğretmenler yarar sağlar mı bana?

Akrabam matematik öğretmeni ama aynı şehirde değiliz maalesef. Dolayısıyla burada tanıdığı da yok. Öğretmenlerin, hizmet ilanları var. Onlara bakmak iyi olur mu sizce? İlanlardaki öğretmenler yarar sağlar mı bana?
Özel ders alıcağın öğretmeni tanıdığın ve alıştığın sürece herhangibir sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı