Özel okul, okulu açabiliyor mu?

mbboyun

Hectopat
Arkadaşlar ben 11. sınıfım. Bildiğim kadarıyla 8. ve 12. sınıflar harici yüz yüze eğitim yasak. Dün bize artık Online ders yapmayacağız sadece kurs olarak açılacak dediler. İsteyen gidecekti. Direk yarın başlayacak dedi. Sonra hayır çarşamba başlayacaksınız dediler. Bu sefer de kurs iptal pazartesi günü okula başlıyorsunuz dediler. Baktım MEB bir açıklama yapmamış. Özel okul kendi kafasına göre mi iş yapıyor? Ben anlamadım. Virüs 1600'lere çıkmışken niye bir anda okulu açma kararı aldılar anlamadım. Ben gitmeme taraftarıyım. Sizce açabilirler mi? Ne yapayım anlamadım. Hiçbiyerde de bir şey yazmıyor.

Arkadaşlar ben 11. sınıfım. Bildiğim kadarıyla 8. ve 12. sınıflar harici yüz yüze eğitim yasak. Dün bize artık Online ders yapmayacağız sadece kurs olarak açılacak dediler. İsteyen gidecekti. Direk yarın başlayacak dedi. Sonra hayır çarşamba başlayacaksınız dediler. Bu sefer de kurs iptal pazartesi günü okula başlıyorsunuz dediler. Baktım MEB bir açıklama yapmamış. Özel okul kendi kafasına göre mi iş yapıyor? Ben anlamadım. Virüs 1600'lere çıkmışken niye bir anda okulu açma kararı aldılar anlamadım. Ben gitmeme taraftarıyım. Sizce açabilirler mi? Ne yapayım anlamadım. Hiçbiyerde de bir şey yazmıyor.
12 ve 8'lere açılabiliyor. Ama 11'lere yasak bunlar da kaçak olarak yapıyor. Yani biri ihbar etse soruşturma açarlar. Ama genede yapıyorlar. Bende özel okula gidiyorum. Gelin dediler. Ben gitmedim. Sınıflar da 20 kişi civarında imiş. Hani akıla mantığa dayanarak yapıyorlar bilmiyorum.

Yapmaya çalışsalar bile gitmeyin koronayı yeni atlatan biri olarak söylüyorum.Devlet önlem almıyor pozitif olsanız bile 2 hafta evde durduktan sonra sizi hastalığı yenmiş biri olarak görüyor ve bir daha test yapmamaya çalışıyor ve bence günlük vaka sayıları falan tamamen yanlış.Eğer kendinizi ve sevdiklerinizi korumak istiyorsanız okul bile olsa gitmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı